'Bobo' Son Yolculuğuna Uğurlandı!

'Bobo' Son Yolculuğuna Uğurlandı!
Boyner Genel Müdürü Aslı Karadeniz'in 42 yaşında kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren kardeşi Ali Boğaç Sebük son yolculuğuna uğurlandı..

Boyner Büyük Mağazacılık Genel Müdürü Aslı Karadeniz'in 'bir tanem' diye hitap ettiği kardeşi Ali Boğaç Sebük dün son yolculuğuna uğurlandı. Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 42 yaşındaki Boğaç Sebük'ün Levent Camii'nde yapılan cenaze törenine yakınlarının yanı sıra iş dünyasından çok sayıda isim de katıldı. Ali Boğaç Sebük, Edirnekapı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Perşembe akşamı kendisine ait otomobille evine doğru giderken rahatsızlanan ve aracını taksiye çarparak evine 150 metre mesafede durdurabilen Sebük'ün düzenli sağlık kontrollerinden geçtiği ve bilinen bir rahatsızlığı olmadığı ifade edildi.

'Sadece kendisiyle yarışırdı'
Boyner ailesine ait Altınyıldız markasında 13 yıldır çeşitli kademelerde çalışan Sebük son olarak Yakındoğu Hazır Giyim Satış Pazarlama biriminde görev yapıyordu. Sebük'ün Altınyıldız'ın hemen hemen her kademesinde çalıştığını anlatan Altınyıldız Genel Müdürü Zeki Çaputlu, “Her birimde 1-2 yıl görev aldı. Liderlik vasıfları yüksek bir arkadaşımızdı. Her zaman önden gitmeyi seven proaktif bir kişiydi. Hızlı düşünür, yavaş hareket ederdi. Sadece kendisiyle yarışırdı” dedi.
Sebük ile arkadaş, kardeş gibi çalıştıklarını dile getiren Çaputlu ise “Geceleri kalır beraber planlar yapardık. Ama bu planlar yarının değil hep ileriki günlerin planıydı” diye konuştu. Sebük'ün son derece sevecen ve mütevazı bir kişiliğe sahip olduğunu dile getiren Çaputlu, sözlerini şöyle noktaladı:

“Çok faydalı, güzel bir insandı. Güvenlikten en üst düzeye kadar herkes onu severdi.”

Perşembe akşamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Boğaç Sebük'ün cenaze törenine iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Katılım yoğundu
Sebük'ün cenazesine iş dünyasından katılan isimlerden bazıları ise şöyle: Cem Boyner (Boyner Holding), Zeki Çaputlu (Altınyıldız), Sedef Orman (Derimod), Zeynep Özçoban (Park Bravo), Füsun Çevikel (Stefanel), Mehmet Nane (Teknosa), Vahap Küçük (LC Waikiki), Mehmet Ziylan (FLO), Ali Murat Kızıltaş (İnci), Zafer Baysal (Rönesans), Hakan Kurt (İsitinye Park), Jaklin Güner (YKM), Aziz Torun (Torunlar), Ekrem Akyiğit (Collezione), Haluk Özmutlu (Adidas) Ahmet Yanıkoğlu (Watsons)

Bronz heykel yapacaktı
Yakın çevresinin Bobo diye hitap ettiği sevecen ve sosyal kişiliğiyle tanınan Sebük, fotoğraf çekmeyi seven, yemek pişirip kalabalık arkadaş gruplarını ağırlamasıyla tanınıyordu. Yeni yerleri keşfetmeyi ve her yıl uzak noktalara tatil programlarına eklemesiyle tanınan Sebük, arkadaşı Cem Sağbil ile yaz aylarında bronz bir heykel yapmayı planlıyordu. 6 Eylül 1968 doğumlu Sebük, İstanbul Erkek Lisesi ve Stuttgart Üniversitesi'nde eğitim gördü. Hasteks Mensucat, Yapı Endüstri Merkezi'nde görev yapan Sebük, Palto tasarımın sahibiydi. Oya ve Yalçın Sebük çiftinin oğlu olan ve Seda Sebük ile evli olan Boğaç Sebük, Perihan ve Orhan Esen Minkari ile eski Yargıtay Başkanı Tahir Sebük'ün de torunuydu.

Milliyet

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com