Böcek skandalında şüpheliler adliyeye böyle geldi!

Böcek skandalında şüpheliler adliyeye böyle geldi!
Ankara' da Yurtdışı ve Akraba Toplukluluklar Başkanlığında dinleme cihazı bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında flaş gelişme.
Ankara Emniyet Müdürlüğü’nce Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nın makam odasında ortam dinleme cihazı bulunması üzerine başlatılan operasyonda gözaltına alınanlardan 10 kişi adliyeye sevk edildi.
 
Sabah saatlerinde Gazi Mustafa Kemal Devlet Hastanesi’ne getirilen zanlılar, sağlık kontrolünden geçirildi.
 
İran’ın AKP’ye soktuğu iki kadın ajan kim?
 
Zanlılar, daha sonra adliyeye sevk edildi.
 
Dinleme aygıtı üçlü prizin içinden çıktı
 
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Kemal Yurtnaç ise makam odasında dinleme cihazı bulunmasına ilişkin şöyle konuştu:
 
"Odamda otururken bir yanık kokusu hissettim. Bunun kablo yanığı olabileceğini düşünerek ilgili teknik ekibi çağırdık. Meğer o koku önümdeki CD kabının plastik kokusuymuş. Teknik ekip üçlü prizi buldu. Üçlü prizi kaldırırken ağır olduğunu fark etti. Bunun üzerine üçlü prizi açtı. İçinde bir ortam dinleme aygıtı vardı. Bir de içinde sim kart. Derhal emniyete haber verdik, İçişleri Bakanlığını aradık. Emniyetten özel bir ekip geldi. Gece geç saatlere kadar ifadeler alındı."
 
Olayın 8 ay önce gerçekleştiğini dile getiren Yurtnaç, "Derhal emniyet birimlerine bildirilerek olayın soruşturulmasını, faillerin tespit edilerek yargılanmalarını talep ettim. Yani olayın müştekisi biziz. Şikayetçi olduğum ve gerçeklerin ortaya çıkarılmasını istediğim bir konuda, ’gayri ahlaki ve gayri hukuki işlerle uğraşılıyor’ intibasını veren haber ve yorumların yapılması hepimizi derinden yaralamıştır" diye konuştu.
 
Kötü niyetli insanlar ortaya çıkarılmış oldu
 
"Dikkatimiz sayesinde belki bir sürü masum kişinin canı yanacakken kötü niyetli insanlar ortaya çıkarılmış oldu" diyen Yurtnaç, konunun kamuoyunda "böcek", "casusluk ve gayri meşru", "gayri ahlaki ilişkiler" olarak yansıtılmasını da eleştirdi. Yurtnaç, "Bu durum, kurum ve şahsım için dezenformasyon haline getirilmiştir. Olayın ele alınış tarzı suçun esasını gölgelemektedir" ifadelerini kullandı.
 
Gündeme bu tür haberlerle gelmelerinin kendisi ve ekibi için üzüntü verici olduğunu belirten Yurtnaç, "Her geçen gün daha demokratik bir hayata kapı açarken ve toplum yönetiminde demokrasiyi esas alırken,demokrasinin en önemli unsurlarından birisi olan özel hayatın gizliliğiyle kişi hak ve hürriyetlerine verdiğimiz değeri öncelememiz gerektiğine inanıyorum" dedi.
 
Beni bu yaşıma kadar kimse tehdit edemedi, edemez
 
Dinlemeyi gerçekleştirenlerin kendisini tehdit edip etmediği veya bir şey talep edip etmediğinin sorulması üzerine Yurtnaç, "Hayır. Bu yaşıma kadar beni kimse tehdit edemedi, edemez de. Böyle bir şeye kapı aralayacak yaramız da yok. İlgili şahıslar bizi tehdit etmedi" karşılığını verdi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com