Böcekçi Profesör Yakalandı!

Böcekçi Profesör Yakalandı!
Alman profesör Thomas Pufe, Belek'te tatili sırasında topladığı palmiye ve çam böceklerini kargoyla ülkesine göndermek isterken jandarma tarafından yakalandı...

Almanya'daki Aachen Üniversitesi'nde Biyoloji Hücre Bölümü'nde görev yapan Prof. Dr. Thomas Pufe, Belek turizm merkezine bir hafta önce tatil için geldi.

Burada ağaçlardan topladığı palmiye ve çam böceklerini Almanya'ya göndermek üzere 6 plastik tüp içerisine koyan Pufe, böcekleri kargoya vermesi için bir otel görevlisine paket içinde teslim etti.

Otel görevlisi paketi Belek turizm merkezinde bulunan bir kargo şirketine götürdü. Görevlinin ayrılmasından sonra durumdan şüphelenen kargo çalışanları, jandarmaya haber verdi.

Pufe'yı takibe alan jandarma, dün sabah otelden ayrılacağı sırada onu gözaltına aldı. Thamosa Pufe, Belek Jandarma Karakol Komutanlığı'nda verdiği ifadede, "Amacım, palmiye hayvancığı olup olmadığının tespiti için böcekleri görev yaptığım üniversiteye göndermekti.

Bu canlılar Türkiye'ye Endonezya'dan geldiler. Avrupa'ya göç edip etmeyecekleri üzerinde araştırma yapmak için numune böcekleri tüplere koydum. Başka bir niyetim yoktu.

Ben Aachen Üniversitesi'nde Hücre Biyoloji Bölümü Başkanı olarak görev yapmaktayım. Bu böceklerin yurtdışına gönderilmesinin yasak olduğunu bilmiyordum" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com