Böcekleri Başbakan'ın odasına cinler mi yerleştiriyor?

Böcekleri Başbakan'ın odasına cinler mi yerleştiriyor?
Tecrübeli yazar Mehmet Yakup Yılmaz Hürriyet'te bugünkü yazısında 'Ben cinlerden kuşkulanıyorum!' isimli bir yazı kaleme aldı...

Mehmet Yakup Yılmaz yazısında, Başbakan Erdoğan'ın "Evimin altındaki ofisimde dinleme cihazı bulundu, ben de dinleniyorum, derin devlet boş durmuyor" sözleriyle oluşturduğu 'böcek' gündemine değindi. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'nın odasına girilip böcek yerleştirilmesini ve bunu kimsenin görememesinin, yerleştirenin bulunamamasının çok enteresan olduğunu vurgulayan Yılmaz, "böcekleri cinler mi yerleştiriyor acaba?" diye sordu.

Yılmaz'ın yazısından satırbaşları şöyle...

Türkiye Cumhuriyeti’nin en güçlü adamının odasına giriliyor, dinleme cihazları yerleştiriliyor. Sadece en güçlü değil, aynı zamanda en iyi korunan adam da o olmalı, doğal olarak.

Dün Metehan Demir, Hürriyet’te “bazı istihbaratçıların” konuyla ilgili senaryolarını aktardı. Okumuş olmalısınız, kimin koyduğuna ilişkin tahminler ve onların neden koymamış olabileceğine ilişkin karşı tezleri içeren bir haber analizdi bu.

Beş senaryo var: Cemaate yakın isimler, koruma grubunu zor duruma düşürmek isteyen kötü polisler, Başbakan’ın yakın çalışma arkadaşları, MİT’çiler, yabancı gizli servisler.

Ama okuyunca anlaşılıyor ki bu tezlere karşı tezler de geliştirmek mümkün.

Yani suç ortada kalmış bulunuyor.

Ama bence bilmeceyi çözmeye bu sorunun yanıtını arayarak başlamalıyız:

“Başbakan olduğunu herkes iyi idrak etsin diye” ortaya değişik tartışma konuları atma yöntemini kullanan bir Recep Tayyip Erdoğan, bu olay karşısında neden bu kadar sessiz kaldı?

Metehan Demir’in haberini okuduktan sonra, Başbakan’ın neden sessiz kaldığını buldum. Başbakan sesini çok çıkarmadı ve MİT de onca soruşturmaya rağmen kimseyi yakalayamadı, çünkü Başbakanlık ofisine dinleme cihazlarını koyanlar cinlerden başkası değildi!

Hatırlarsanız, TRT Haber’de yayımlanan bir araştırma programında ilahiyatçı Mehmet Şeker ve yazar Ömer Özkaya bu konuya da temas etmişlerdi:

“CIA ve Mossad’ın bu alanda (cinler) çalışmaları var. Ancak metafizik yoluyla istihbarat elde etme konusunda en tecrübeli örgüt Rusların KGB’si. Rusların denizaltılarla cinler aracılığıyla istihbarat sağladığı biliniyor.”

...


Yetkine razı ol, kavga etme

BİLİM ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, anayasa değişmezse, başbakan kim olursa olsun, cumhurbaşkanı ile arasında büyük bir gerilim yaşanacağını söyledi. Böylece AKP ileri gelenlerinin başkanlık sistemi gerekçeleri arasına bir yenisi de eklenmiş bulunuyor: Başkanlık olmazsa kavga çıkar!

Ergün, Radikal’de Yavuz Oğhan’a diyor ki “Cumhurbaşkanını halk seçince fiilen yarı başkanlık olacak ama resmen adını koyamayacağımız için gerilim kaçınılmaz”!

Bu arkadaşlar herkesi gerçekten aptal zannediyor olmalılar. Cumhurbaşkanını halk seçince neden yarı başkanlık sistemi olacakmış, anlayamadım.

...

Cinler rahat durmuyor

SİİRT’te dört ayrı mahallede dört ayrı evce taşınmalarına rağmen 4 ayda 300 kere yangına maruz kalan aile ile ilgili haberleri okuyorsanız, cinlerin bu sıra Türkiye’ye kafayı takmış olduğunu da kolayca anlayabilirsiniz.

Aile bu yüzden evde ateş bile yakamıyor, sıcak yemek de yiyemiyordu. Neyse ki Siirt Valiliği meselenin çözümü yolunda bir adım atmış.

Siirt Müftüsü’nün “bu işin ardında cinler olabilir” görüşünü belirtmesinden sonra harekete geçilmiş.

Milliyet’te Burcu Ünal’ın haberine göre, Obama’nın da Twitter arkadaşı olan Vali Bey bu son olay karşısında şöyle diyor: “Aile İstanbul’da bir hocanın numarasını bulmuş. Bu hoca daha önce böyle bir olay yaşayan bir ailenin sorununu çözmüş. ‘Bizi ona gönderin’ dediler, şimdi onları İstanbul’a göndereceğiz. Maddi olarak arkalarındayız.”

İşte sorumluluk sahibi bir kamu yöneticisi!
(TOK)

Mehmet Yakup Yılmaz / Hürriyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com