Bodrum alev alev !

Bodrum alev alev !
Bodrum'a bağlı Akyarlar ve İslamhaneleri köylerinde akşam saatlerinde yerleşim yerlerine yakın tarım arazisinde çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu.
Bodrum'a bağlı İslamhaneleri ile Akyarlar köylerinde saat 18.00 sıralarında yerleşim bölgelerinin yakınında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. 

Çevrede bulunan 100'e yakın köylü, 10 arasöz, 8 itfaiye aracı ve 30 orman işçisinin müdahale ettiği yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle hızla büyüdü. Bahçe ve tarlalar arasındaki imar yollarının yetersiz olması nedeniyle yangına uzun süre müdahale edilemedi. 

Yangında asırlık zeytin ağaçları ile bahçelerde bulunan ahşap barınaklar ve hayvan ahırları yanarak kül oldu. Bahçe sahipleri ve villa sahipleri, bahçe hortumları ve kovalarla evlere yaklaşan alevleri söndürmeye çalıştı. Yaklaşık 2 saat süren yangın, saat 19.00 sıralarında güçlükle kontrol altına alınabildi.

Soğutma çalışmalarının devam ettiği yangında yaklaşık 10 hektarlık alan zarar görürken, İslamhaneleri köyünden Osman Kurt yangına erken müdahale edilememesinin nedeni olarak yerel yönetimleri suçladı. Kurt "Lüks villaları yapıyorlar ancak gerekli altyapı ve imar yollarını açmıyorlar. Biz yıllardır bu sıkıntıyı yaşıyoruz, arsalarımızı belediyeye devretmeye hazırız yeter ki imar yollarımız açılsın, mal ve can korkumuz kalmasın" dedi. 
 
Yangınla ilgili soruşturma başlatıldı. 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com