Bodrum'da adliye önünde basın açıklaması!

Bodrum'da adliye önünde basın açıklaması!
Geçtiğimiz hafta Bodrum limanına demirleyen ABD savaş gemisini protesto eden altı kişi serbest bırakıldı. Serbest bırakılan grup adliye binası önünde basın açıklaması yaptı

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne geçen hafta gelen Amerikan donanmasına ait USS Sullivans savaş gemisinin askerlerine çuval geçirmek isterken polise gösterdikleri mukavemet nedeniyle gözaltına alınan Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyesi altı kişi daha sersebt bırakıldı. Eylemciler, adliye çıkışında bahçede bekleyen arkadaşlarıyla bir araya gelerek slogan atıp, eylemlerinin devam edeceğini belirtti. TGB Muğla İl Başkanı Safa Parlak, üyeler Şivan Kayaş, Recai Altuntaş , Erdinç Akman, Ali Dirim ve Cem Dikmen , çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılmalarının ardından adliye bahçesinde bekleyen arkadaşlarının alkışlarıyla karşılandı. Adliye bahçesinde, 'Yaşasın Türkiye Gençlik Birliği', 'Atatürk Gençliği Görev Başında' ve 'Ya İstiklal ya Ölüm Tam Bağımsız Türkiye' sloganlarını atan gençlere polis müdahalede bulunmadı.

Mahkeme çıkışı yaptıkları basın açıklamasında polisin çok sert müdahalesiyle karşılaştıklarını belirten TGB Muğla İl Başkanı Safa Parlak, 'Amerikan askerine Bodrum 'u zehir ettik. Daha önce de söylediğimiz gibi biz and içtik. Türkiye 'nin hiçbir yerinde Amerikan askeri elini kolunu sallaya sallaya gezemeyecek. TGB'nin eylemleriyle hangi Ameriken askeri sokoğa adımını atıyorsa başında çuvalı da göze alacak. Elimizde çuvallarla gezerek, askeri dışarı çıkarmadık. Dün akşam polisin yaptığı müdahalede biz daha askeri protoste etmeye başlamadan polisin sert darbesiyle karşılaştık. Yaralanarak, sert şekilde darp edildik. Göz altı sırasında arabaya alınan arkadaşlarımız polis tarafından tehdit edildi. Çöplüğe çekin talimatı verilerek korkutulmaya çalışıldı. Bunlar bizi yıldırmadı. Bizim üzerimize geldikleri sürece eylemlerimiz niteliğini artırarak devam edecek. Tam bağımsızlığımıza kavuşana kadar davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Gençlik olarak her şart altında mücadele devam edeceğizö dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com