Bodrum'da fırtına sürüyor!

Bodrum'da fırtına sürüyor!
Bodrum'da öğle saatlerinde etkili olmaya başlayan ve saatteki hızı açık denizde 70 kilometreyi aşan şiddetli fırtına akşam saatlerinde de etkisini yitirmedi.

Fırtına nedeniyle kentin büyük bölümünde elektrik direkleri devrildi, elektrik trafoları arızalandı. Neyzen Tevfik Caddesi ve Cevat Şakir Caddesi'nde devrilen elektrik direkleri ile Honk Kong Restoran'ın bitişiğindeki patlayan trafonu tamir çalışmalarına başlandı. Aydem yetkilileri, bölgeye elektrik verilmesi için çalışmaların başladığını kaydetti. Ayrıca, iletişim hatlarında da aksamaların meydana geldiği bildirildi. AYDEM Bodrum İşletme Şefi Sefa Pişkinleblebici elektrik arıza ekiplerinin çalışmalarını bizzat yönlendirdi. Bodrum'daki elektrik arızalarının giderilmesi için sekiz ayrı ekibin çalışmalarını sürdürdüğüne dikkat çeken Pişkinleblebici, "Şiddetli fırtına nedeniyle Bodrum ve beldelerinin çoğunda elektrik direkleri yıkıldı. Tedbir amaçlı bazı bölgelerde elektriği kesmek zorunda kaldık. En ufak bir ihbarı değerlendiriyoruz. Kente en kısa zamanda elektrik vermeye çalışacağız" dedi.

POLİS TELSİZİNDEN FIRTINA UYARISI

Fırtına nedeni ile Bodrum'a 3 mil uzaklıktaki Kara Ada koyuna sığınmaya çalışan kuru yük gemilerinin demir atmakta güçlük çektiği ve sahil güvenlik ekiplerinin yardımcı olduğu öğrenildi. Polis telsizlerinden ise sık sık yapılan anonslarla 8-10 kuvvetinde fırtınanın geleceği ve vatandaşlara bu konuda her türlü yardım ve uyarının yapılması istendi. Bodrum Belediyesi'ne ait itfaiye ve zabıta ekipleri alarma geçirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com