Bodrum'dan Karate Milli Takımı'na 4 Sporcu Ve 1 Antrenör

Bodrum'dan Karate Milli Takımı'na 4 Sporcu Ve 1 Antrenör
İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde Bodrum Belediyesi Bodrumspor sporcuları büyük başarı elde etti

İzmir Halkapınar Spor Salonu’nda düzenlenen Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde Bodrum Belediyesi Bodrumspor sporcuları büyük başarı elde etti.
56 ilden 1700’ün üstünde sporcunun katıldığı şampiyonada Bodrumlu sporcular her yıl olduğu gibi madalya kürsüsünün en üst yerinde yer alarak milli takıma girmeye hak kazandı. Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası ve Milli Takım Seçmelerinde başarılı olan B.B. Bodrumspor sporcuları Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret ederek spora verdiği destekten dolayı teşekkür ettiler. Başkan Mehmet Kocadon da karatecileri tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve birer altın hediye etti.
+42 kiloda yarışan Bodrum’un altın kızı Kayra Sezgin üçüncü kez, hiçbir rakibine puan vermeden art arda Türkiye Şampiyonu olarak 29-31 Mart 2013 tarihlerinde Sırbistan’da yapılacak olan Balkan Karate Şampiyonası’nda ülkemizi milli takımda temsil etmeye hak kazandı.
+50 kiloda yarışan Enis Altıntaş ise ilk defa katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda beş rakibini de yenerek finale çıktı. Ancak büyük mücadele verdiği final maçının berabere bitmesi üzerine hakem kararı ile Türkiye İkinciliği elde etti ve yaz ayları başında yapılacak olan Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda ülkemizi milli takımda temsil etmeye hak kazanmış oldu.
40 kiloda mücadele eden Orhan Alp Kuzulu da dört rakibini yenerek grup birinciliği maçına çıktı. Çok çekişmeli geçen maçın son saniyelerinde rakibine verdiği bir puanla yenilerek Türkiye Beşinciliğini elde etti. Orhan Alp Kuzulu’nun bu başarısı Türkiye Karate Federasyonu Teknik Kurulu’nun gözünden kaçmadı ve Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda yarışmak üzere milli takıma çağırıldı.
Yıldızlar kategorisinde milli takıma çağrılan üç sporcudan başka şu anda İstanbul’da yapılmakta olan İşitme Engelliler Karate Milli Takım Kampı’nda bulunan B.B. Bodrumsporlu milli sporcu Ümit Özçevik ise Bulgaristan’da yapılacak olan İşitme Engelliler Olimpiyatları’nda Türkiye ve Bodrum’u en iyi şekilde temsil etmek için çalışmalarına devam ediyor.
Bu arada milli takıma çağrılan dört sporcunun antrenörleri Fatih Uzunlulu Sırbistan’da yapılacak olan Balkan Karate Şampiyonası’na Milli Takım Antrenörü olarak çağrıldı. Fatih Uzunlulu yaptığı açıklamada aldıkları başarıdan dolayı sporcularıyla herkesten fazla kendisinin gurur duyduğunu söyledi ve spora ve sporculara verdiği destekten dolayı Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a teşekkürlerini sundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com