Boğaz köprüsünde eylem! Ulaşım durdu

Boğaz köprüsünde eylem! Ulaşım durdu
İşçiler ödenmeyen maaşlarının yatırılması için Boğaziçi Köprüsü'nü trafiğe kapattı.
Taşerona ve işten çıkarmalara karşı direnişteki Enerji Sen üyesi BEDAŞ işçileri Boğaziçi Köprüsü'nü trafiğe kapattı. 
 
Köprü boyunca yürüyerek köprü ayağındaki Koruma Şube Müdürlüğü binası önünde basına bir açıklama yapan işçiler daha sonra karakola götürüldü.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
Saat 14.20'de İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nde yola çıkarak trafik akışını Anadolu'ya gidiş yönünde durduran ve aralarında Enerji Sen Genel Başkanı Kamil Kartal'ın da bulunduğu 25 işçi sloganlarla yürüyüşe geçti. 
 
"Zafer direnen emekçinin olacak" sloganlarıyla gişeler yönünde bir süre yürüyen işçilerin önü polis tarafından kesildi. İşçiler bu kez yolun iki şeridini trafiğe kapatarak yürüyüşlerini sürdürdü. 
 
Eylemci işçiler köprünün ayağına gelince, Enerji Sen Genel Başkanı Kamil Kartal burada bir basın açıklaması yaptı. Adana TEDAŞ'ta aylardır ve İstanbul BEDAŞ'ta ise 30 gündür direnişte olduklarını söyleyen Kartal, güvenceli koşullarda işe geri dönmek işçilerin haklı mücadelesini sonuna kadar sürdüreceklerini belirtti. 
 
BEDAŞ ve TEDAŞ işçileri ödenmeyen maaşlarını istedikleri için işten çıkarılmış, bunun üzerine işe geri dönme talebiyle direnişe geçmişti. 
 
25 işçi gözaltında 
 
Basın açıklamasının ardından "gözaltı olmayacak" sözü ile bir süre işçileri alıkoyan polis, daha sonra 25 işçiyi de Enerji Sen Başkanı Kartal'la birlikte gözaltına aldı. 
 
İşçiler kararlı 
 
Ödenmeyen maaşlarının yatırılması için iş bırakınca işten çıkarılan 120 BEDAŞ işçisinin taşeron sistemine ve işten çıkarmalara karşı mücadelesi bir aydır sürüyor. 
 
Direniş boyunca taşeron şirketin Ülkü Ocakları'nı ve mafyatik bağlantıları devreye sokmasına rağmen işçiler geri adım atmadı.
 
Direniş bir süredir Enerji Sen'in Taksim'deki BEDAŞ Genel Müdürlüğü önünde kurduğu çadırda devam ediyor. 

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com