Boğaz'a 2 gün müsaade!

Boğaz'a 2 gün müsaade!
Boğazlardan geçiş yapan gemilerin yoğunluğu ve bu nedenle yaşanabilecek kazaların yaratacağı riski, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı harekete geçirdi.

İstanbul ve Çanakkale boğazlarından geçiş yapan gemilerin yoğunluğu ve bu nedenle yaşanabilecek kazaların yaratacağı risk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nı harekete geçirdi.

Olası bir kaza karşısında uygulanacak önlemler “İstanbul Deniz Kirliliğine Acil Müdahale Ulusal Tatbikatı”nda ortaya konulacak. 28-29 Eylül tarihlerinde yapılacak tatbikat süresince, İstanbul Boğazı trafiğe kapatılacak. İstanbul Boğazı'ndan yılda 60 bin Çanakkale Boğazı'ndan da yılda 55 bin geminin geçtiğine dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinin verdiği bilgiye göre, İstanbul'daki tatbikat, acil durumlar için hazırlanan en kapsamlı tatbikat olacak. Tatbikat kapsamında Rusya'dan İtalya'ya giden Azerbaycan bandralı ham petrol yüklü 95 bin DWT'lik 250 metre boyunda M/T Avrasya tankeri, mevcut rotasında giden İDO yolcu gemisi ile 41° 1'35.71”N 28°59'55.44”E koordinatlarında çarpışacak. Çarpışma sonrası petrol kirliliği de olacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com