Boğazı kesildi artık delil var!

Boğazı kesildi artık delil var!
Samsun'da boşanma davası açtığı eşi tarafından öldürülen 42 yaşındaki Asuman Köksal'ın, olaydan önceki 6 ay içerisinde kocasını 3 kez Cumhuriyet savcılığına şikayet ettiği ortaya çıktı.

Samsun'da boşanma davası açtığı eşi tarafından öldürülen 42 yaşındaki Asuman Köksal'ın, olaydan önceki 6 ay içerisinde kocasını 3 kez Cumhuriyet savcılığına şikayet ettiği ortaya çıktı. Bu nedenle 46 yaşındaki cinayet sanığı Hüseyin Köksal, eşine kötü davrandığı iddiasıyla açılan davadan delil yetersizliğinden beraat ederken, tehdit ve hakaret davalarının ise devam ettiği belirtildi.

Canik İlçesi Yeşilova Mahallesi'nde geçen Mart ayında meydana gelen olayda, 4 çocuk annesi Asuman Köksal, 23 yıllık eşi lokantacı Hüseyin Köksal'ın kendisini sürekli dövmesi üzerine evi terk ederek babasının yanına yerleşti. Bu olayın ardından kocasına da boşanma davası açtı.

Ancak Hüseyin Köksal boşanmayı kabul etmeyerek zaman zaman eşiyle görüşerek barışmak için kendisini ikna etmeye çalıştı. Olay günü de eşini telefonla arayıp para vereceğini söyleyerek eve çağırdı. Bir süre konuştuktan sonra eşiyle cinsel ilişkiye giren Hüseyin Köksal yatakta konuşurken, iddiaya göre kadının telefonu çaldı. Telefonu açan Köksal, eşinin tanımadığı bir erkekle konuştuğunu farkedip bağırmaya başladı. Karı-koca arasında sözlü tartışma kısa süre sonra kavgaya dönüştü ve Hüseyin Köksal mutfaktan aldığı ekmek bıçağıyla yatakta bulunan Asuman Köksal'a saldırdı. Kanlar içinde kalan Asuman Köksal'ın boğazını keserek öldürdü. Daha sonra da polis merkezine giderek teslim oldu.

1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde canavarca hisle ve eziyet çektirerek eşini öldürmek suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Hüseyin Köksal, dün ikinci kez hakim karşısına çıktı. Daha önceki savunmalarını tekrar eden sanık, geçim sıkıntısı çektikleri için eşinin kendisini terk ettiğini söyleyerek, "Ayrı yaşamamıza rağmen bazen kendisiyle görüşüyorduk. Olay günü de birlikte benim evime gittik. Orada ilişkiye girdik. Bir süre sonra eşimin telefonu çaldı. Ben açtım. Kimsin diye sorunca, karşıdaki kişi 'Asuman'ın kocasıyım. Sen kimsin' diye cevap verdi. Sinirlendim. Eşime kim olduğunu sordum. Bana hayatında başka biri olduğunu söyledi. Daha sonra da hakaret etmeye başladı. Kendimi kaybetmişim ve ne yaptığımı bilmiyorum" dedi. Cumhuriyet savcısı cinayet sanığı Hüseyin Köksal'ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını isterken, sanık ve avukatı son savunmalarını hazırlamak için süre isteyince duruşma ertelendi.

Bu arada Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından mahkemeye gönderilen ilgiye göre, Asuman Köksal'ın öldürülmeden 6 ay önce eşini 3 kez polise şikayet ettiği belirtildi. 2 kez hakaret ve tehdit, 1 kez de eşe kötü mualeme yapmak suçlarından gözaltına alınan Hüseyin Köksal, nöbetçi mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Ancak hakkında Asliye Ceza Mahkemelerine 3 ayrı dava açıldı. Eşe kötü mualeme yapmak suçundan açılan davadan ise delil yetersizliğinden dolayı beraat etti. Diğer iki davanın yargılanmasının ise devam ettiği belirtildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com