"Boğaziçi Köprüsü" bir saat karardı

"Boğaziçi Köprüsü" bir saat karardı
Dünya Doğayı Koruma Vakfı'nın çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla uyguladığı Dünya Saati Kampanyası çerçevesinde Boğaziçi köprüsünü aydınlatan lazer ışıkları bir saat süreyle karartıldı.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından iklim değişikliği gibi çevre sorunlarına dikkat çekmek ve enerji tasarrufu amacıyla uyguladığı Dünya Saati Kampanyası çerçevesinde Boğaziçi Köprüsü'nü aydınlatan lazer ışıkları bir saat süreyle kapatıldı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

İstanbul
'da birçok şirket de kampanya kapsamında binalarının ışıklarını da bir saat süreyle kapatarak eyleme destek verildi. Eylem saat 20.30'da başladı ve 21.30'da sona erdi.

2007 yılında Avustralya'da iki milyon insan ve 4 binden fazla kurumun, her yıl iklim değişikliğine dikkat çekmek ve enerji tasarrufu için düzenlenmesi için başlattığı "Earth Hour" yani Dünya Saati Uygulaması 31 Mart tarihinde dördüncü kez gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl 128 ülkeden milyarlarca insanın katılarak desteklediği Dünya Saati uygulaması bu yıl da her yıl olduğu gibi 31 Mart tarihinde, 20.30 ile 21.30 saatleri arasında gerçekleşti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com