Boğaziçi Köprüsü'nden beton yağdı

Boğaziçi Köprüsü'nden beton yağdı
Ortaköy'de Boğaziçi Köprüsü'nün altına park ettiği otomobilinin üzerinde, köprüden kopan beton parçalarını gören Ayla Parteş, büyük şaşkınlık yaşadı...

Avrasya Koşusu’ndan bir gece önce başına gelen olay üzerine Parteş, "Yetkilileri göreve çağırıyorum. Ben sadece arabanın hasarıyla kurtuldum. Binlerce insanın koşacağı bu köprü, facialara neden olabilir" dedi.

Amcabey Sokak girişine sabah saatlerinde otomobilini park eden 48 yaşındaki Ayla Parteş, çöp atmak için gece yarısından sonra dışarı çıktığında arabasının üzerinde beton parçaları görünce, büyük şaşkınlık yaşadı. Çevrede kimseyi göremeyen Parteş, beton parçalarının köprünün altından koptuğunu fark etti. Parteş, otomobilinin ön bölümüne büyük hasar veren onlarca beton parçasını tek tek toplayarak, yetkililere göstermek için poşet içine koydu.

FACİAYA NEDEN OLABİLİR

Her gün otomobilini boş bulduğu sokak içine park ettiğini belirten ve bir hukuk bürosunda yönetici asistanı olarak çalışan Ayla Parteş, şunları söyledi:

"Otomobilimin yanındaki çöp konteynerine giderken, aracımın üzerindeki beton parçalarını gördüm. Aracımın camına ve ön kısmına hasar veren beton parçalarının nereden geldiğini önce anlayamadım. Çevrede kimsenin olmadığını görünce, beton parçalarının, köprünün ayalarından, sütunlarından koptuğunu fark ettim. Durumu hemen polise bildirdim. Polis önce inanmak istemedi. Daha sonra ısrarla arayınca polis olay yerine gelerek tutanak tuttu. Otomobilin tamir masrafını kaskodan alacağım. Ancak yaşanan bu olay küçük gibi gözükse de daha büyük faciaya neden olabilirdi. Aracımın içinden çıkarken de bu parçalar düşse yaralanabilirdim. Bugün bu köprü üzerinden binlerce insan koşarak geçecek. Koşu esnasında yaşanacak titreşimle köprünün ne büyük tehlike atlatacağını düşünemiyorum. Yetkilileri göreve çağırıyorum."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com