Boğulan baba ile kızı hayata döndü

Boğulan baba ile kızı hayata döndü
Adana’da sulama kanalına düşerek sürüklenen otomobilden 20 dakika sonra sudan çıkarılan baba ile 5 yaşındaki kızının duran kalpleri götürüldükleri hastanede 1 saatlik çabanın ardından yeniden çalıştırıldı. Ancak baba ile kızının hayati tehlikeyi atlatamad

Adana’da sulama kanalına düşerek sürüklenen otomobilden 20 dakika sonra sudan çıkarılan baba ile 5 yaşındaki kızının duran kalpleri götürüldükleri hastanede 1 saatlik çabanın ardından yeniden çalıştırıldı. Ancak baba ile kızının hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, merkez Seyhan ilçesi, Küçük Dikili Mahallesi’nde geçen Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalına düşen 80 KF 634 plakalı otomobili fark eden vatandaşlar içerisinde birileri olabileceği düşüncesiyle polise haber verip kurtarma çalışmasına başladı.

Akıntı nedeniyle yaklaşık 1 kilometre sürüklenen otomobile ulaşan Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Sualtı Grup Amirliği’nin dalgıç polisleri, aracın camını kırarak bagaja sıkışan 5 yaşındaki Ayşenir ile babası İbrahim Kunduracı’yı (44) dışarı çıkardı.

Hayat belirtisi görülmeyen baba ile minik kızına ambulanstaki görevliler de müdahale etti. Yaklaşık 20 dakika suyun içinde kaldıktan sonra çıkarılarak özel bir hastaneye kaldırılan baba ile kızının duran kalbi, doktorların 1 saatlik çalışmasının ardından yeniden çalıştırıldı.

Beyinlerinde hasar oluşma ihtimalinin yüksek olan baba ile kızının yoğun bakıma alındığı ve hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com