"Bölgede bomba imalathanesi var"

"Bölgede bomba imalathanesi var"
CHP'li Hurşit Güneş: "Bu bölgede bomba imalathanesi olduğu ortada."

CHP Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş ve Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu.

Yetkililerden patlamayla ilgili bilgi alan Hurşit Güneş, çıkışta yaptığı açıklamada, olayla ilgili bilgi alma aşamasında bulunduklarını, daha sonra izlenimlerini ve kaygılarını kamuoyuyla paylaşacaklarını anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla geldiklerini ifade eden Güneş, şunları söyledi:

"CHP Heyeti olarak buradayız. Doğru bilgi alarak sizleri bilgilendirmek istedik. Dünden bu yana olayın tüm gerçeklerini öğrenmeye çalışıyoruz. Bize verilen tek bilgi bu aracın Suriye'den gelmiş olduğu. 3 bakanımız dün gece burada incelemeler yaptılar, güvenlik kameralarını izlediler. Bu bakanlarımızın üçü de, patlayan aracın Suriye'den geldiği söyledi. Biz de aynı güvenlik kamerası görüntülerini Başsavcı'dan talep ettik. Bize, kamera görüntüleri konusunda savcılığın gizlilik kararı aldığı bildirildi. Israrla hükümet bu aracın Suriye'den geldiğini söylüyor, olabilir. Biz de görelim biz de aynı şeyleri söyleyelim. Açık yüreklilikle söylüyorum ki kınıyorum. Sadece 3 bakan görebiliyor fakat ana muhalefet partisinin yetkili heyeti göremiyor. Neden bu görüntüleri göremiyoruz? Bu görüntülerde ne var? Bomba yüklü bu araç ama ne tür bir bomba? Bombanın ne türde olduğu çok önemli çünkü nerede yapıldığını anlayabiliriz."

'BÖLGEDE BOMBA İMALATHANESİ OLDUĞU ORTADA'

Hurşit Güneş, "30 Ocak'ta BBC'de bir haber yapıldı. Haberde, Türkiye'de, Hatay'da bir bomba imalathanesinde bir mülakat yer aldı. Yine aynı biçimde Belen'de 300 kilo patlayıcı ele geçirildi. Bu bölgede bomba imalathanesi olduğu ortada" dedi. Güneş, şöyle devam etti:

"Bu bomba nerede, kimlerin kontrolü altında? Bu gümrük kapısı açık mı kapalı mı? Hükümet bu kapıyı resmen kapattığını açıklamıştı. Kapalı olduğunu söylediği bir yerden nasıl oluyor da bu araç giriyor? Olayın aydınlatılması gerekiyor, kapatılması değil. Bir de, devrimci güçlerle muhaliflerin Türkiye'de bir toplantı yapılacağı, bu toplantı öncesinde bu bomba patlatıldı. Bu muhalif güçlerin başındaki kişinin yurtdışında yaptığı açıklamayı, 'Müzakereye hazırız' mesajı olarak alındı. O zaman bu provokasyon başka açılardan da ele alınmalı. Daha terörist, başka ülkelerde bu tip çatışmanın, unsurların bulunduğunu ortaya koyuyor bu bomba. Biz sağduyulu davranarak, bilgileri aldıktan sonra açıklama yapacağımızı söyledik sizlere. Ama bu bilgiler bizden gizlendi, kınıyorum."(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com