“Bölgemizin Kalkınması İçin Proje Bekliyoruz”

“Bölgemizin Kalkınması İçin Proje Bekliyoruz”
Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç, bölgenin kalkınması için kurumlardan proje beklediklerini vurgulayarak, kurumlara verecekleri destekle verimi artırarak istihdamı sağlamaya çalıştıklarının altını çizdi. İnaç ayrıca kaps

Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) Genel Sekreteri Hüsamettin İnaç, bölgenin kalkınması için kurumlardan proje beklediklerini vurgulayarak, kurumlara verecekleri destekle verimi artırarak istihdamı sağlamaya çalıştıklarının altını çizdi. İnaç ayrıca kapsadıkları illerin iş adamlarıyla tek tek görüştüklerini projeler konusunda bilgi alışverişinde bulunduklarını vurgulyarak, KEKA'ya projelerin gelmesi için iş adamlarına gereken bilgileri vermeye her an hazır olduklarını da dile getirdi.
Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (KÜSİAD) yönetim kurulu toplantısına katılan ve çalışmalar hakkında bilgiler veren İnaç, Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak ve Manisa illerine hizmet veren KEKA'nın bölgenin kalkınması ve yeni atılımlar yapılması adına her zaman hizmete hazır olduğunu vurguladı. Ajans bünyesinde kaliteli bir ekip oluşturulduğunu kaydeden İnaç, bölgeyi köy köy, belde belde gezdiklerini belirterek şöyle konuştu: “İnsanların istekleri nelerdir, şu ana kadar hangi sermaye yatırımları yapılmış öğrenmeye çalışıyoruz. Kısacası yatırım envanterini çıkarıyoruz. Bu çalışma mayıs ayı içinde sona erecek. Ardından, buna bağlı olarak ön bölgesel kalkınma planı dediğimiz bölge planı geliştireceğiz. Bu da mevcut duruma göre bölgede hangi alandaki projelere öncelik verilmesi gerektiği konusunda bize fikir verecek.”
Amaçlarının en az destekle en fazla verimi sağlamak olduğunu dile getiren İnaç, “Bunu yapabilmek için de kalkınmanın sosyo-ekonomik temelleri nelerdir, hangi dinamikler tetiklenirse kalkınma gerçekleşebilir, bunu bulmaya çalışıyoruz. Sektörler arasında bir denge kurmak gerekiyor. Dolayısıyla, hangi sektöre ne ölçüde destek verilmesi gerektiğinin tespiti önemli. Bu çalışmayı da temmuz ayında tamamlamayı hedefliyoruz. Hemen ardından da proje teklif çağrısı dediğimiz çalışmayı başlatacağız.” ifadesini kullandı. KEKA'nın merkezinin Kütahya'da olmasının buradaki iş dünyası açısından son derece önemli bir avantaj olduğunu söyleyen İnaç, gerçekçi ve kalkınmayı destekleyecek her türlü fikri paylaşmaya açık olduklarını sözlerine ekledi.
KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan da, yoğun olmasına rağmen vakit ayırarak dernek yönetimini bilgilendirdiği için İnaç'a teşekkür etti. KEKA'nın bölgeye katacağı çok büyük değerler olduğuna inandığını dile getiren Ceylan, “Burada önemli olan, diğer iller gibi Kütahya'mızın da hak ettiği desteği görmesidir. Bu da ancak iş dünyasının proje üretmesi ve kalkınma için dertlenmesiyle mümkün. Aynı zamanda Kuzey Ege Kalkınma Ajansı'na her zaman üzerimize düşen desteği vermeye hazırız.” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com