Bölgesel Eğitim Toplantısı Afyon'da

Bölgesel Eğitim Toplantısı Afyon'da
Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 1. Bölgesel Eğitim Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılan 11 ilin Milli Eğitim Müdürleri, eğitim sorunlarını tartıştı.

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 1. Bölgesel Eğitim Değerlendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya katılan 11 ilin Milli Eğitim Müdürleri, eğitim sorunlarını tartıştı.
Afyonkarahisar Korel Termal Otel'de düzenlenen ve Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım'ın ev sahipliği yaptığı toplantıya Antalya, Bilecik, Burdur, Denizli, Eskişehir, Isparta, Konya, Karaman, Kütahya ve Uşak illerinin Milli Eğitim Müdürleri katıldı. Amaçlarının eğitimin başlıca sorunlarını tartışmak ve iyi çalışmaları örnek almak olduğunu belirten Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Yıldırım, Afyonkarahisar'daki eğitim faaliyetleri ve kentin genel eğitim durumu hakkında bir sunum yaptı. Afyonkarahisar'da okul öncesi, ilk ve orta öğretim kurumlarında toplam 132 bin 629 öğrencinin olduğunu anlatan Yıldırım, amaçlarının sayısal bir artış yakalamak olmadığını belirterek, her yönüyle donanımlı eğitim ortamları oluşturmak istediklerini söyledi.

BİR FİNCAN KAHVE PROJESİ ANLATILDI
Yürüttükleri projeler hakkında bilgi veren Yıldırım, 'bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır' sözünden yola çıkarak geçen yıl hayata geçirdikleri Bir Fincan Kahve Projesi'ni anlattı. Proje ile okul yönetiminin, öğretmenlerin ve velilerin birbirini tanımalarını, kaynaşmalarını amaçladıklarını ifade eden Yıldırım, bu kapsamda yıl boyunca her öğrenci velisini bir defa ziyaret ettiklerini vurguladı. Eğitimdeki sıkıntıları da anlatan Yıldırım, 'Norm esaslarına göre, öğretmen ve personel yetersizliğimiz
var. Müdürlüğümüz bünyesinde teknik eleman yok. Mevcut ödenekler nakde dönüştürülmemektedir. Öğrenci servis aracı bulunmasında zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Folklor yarışmalarının maliyetine karşılık hiçbir ödenek yok' dedi. Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay ise, Afyonkarahisar folklar ekibinin Türkiye birincisi olması halinde öğrencileri Antalya'da misafir etme sözü verdi. Toplantı, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım'ın sunumunun ardından basına kapalı olarak gerçekleşti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com