Bolt çılgına döndü

Bolt çılgına döndü
Jamaikalı atlet eski şampiyonun doping imasına sert tepki gösterdi.

2012 Londra Olimpiyatları'nda 100 metre sonrası 200 metrede de altına koşan Jamaikalı atlet Usain Bolt, eski şampiyon Carl Lewis'in doping iması karşısında çılgına döndü.

"CARL LEWİS'E KARŞI BÜTÜN SAYGIMI KAYBETTİM"

1984, 1988, 1992 ve 1996 Olimpiyat Oyunları'nda 100, 200, 4x100 metre ve uzun atlamada toplam 9 altın bir de gümüş madalya kazanan Lewis'in, "Jamaika gibi ülkelerin bir programı yok. Aylarca test yapılmadan çalışıyorlar. Yarış alanında herkes eşit olmalı. Bolt tüm zamanların en iyi atleti olabilir. Ama bir insan bir yılda 10.03'ten 9.69'a iniyorsa bunun hakkında bir düşünmek gerekir. Aklınıza bir şeyler gelmezse aptalsınızdır" dedi. Bolt ise 200 metre finali sonrası Lewis'a, "Şu anda söyleyeceğim şeyler tartışma yaratabilir ama Carl Lewis'e karşı bütün saygımı kaybettim. Sadece dikkatleri üzerine çekmek istiyor. Çünkü artık kimse onu konuşmuyor" yanıtını verdi.

TWİTTER'DA REKOR KIRDI

Usain Bolt, 200 metrede altın madalya kazanmasının ardından, "Artık yaşayan bir efsaneyim" açıklamasını yaptı. Jamaikalı şampiyon, Twitter'da da efsane olduğunu gösterdi. 200 metre finali koşulurken, sadece bir dakika içerisinde 80 bin mention alan Bolt, Twitter'da da bir rekora imzasını attı. Bolt, 100 metre koşulurken de Twitter'da bir dakika içerisinde 74 bin mention almıştı. Bu arada Uluslararası Olimpiyat Komitesi Başkanı Jacques Rogge ise Bolt ile ilgili olarak, "Efsane olup olmadığı ilerleyen yıllarda belli olacak. Kariyeri sona ermeden bir sporcunun efsane ilan edilmesi doğru değil" şeklinde konuştu. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com