"Bolu, sağlık ve spor turizminin merkezi olacak"

Bolu, sağlık ve spor turizminin merkezi olacak
Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yılmaz:

BOLU (AA) - Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, Bolu'da yapımı devam eden ve 2015 yılında tamamlanacak tesislerle birlikte kentin hem sağlık hem de spor turizminin merkezi haline geleceğini bildirdi. 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz'ı ziyaret eden Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, geçen yıllarda Türkiye çapında yatırım programına aldıkları pek çok tesisin işlemlerini arsa temin edilemediği için başlatamadıklarını belirterek, bu yüzden hala yapılamayan tesislerin olduğunu söyledi.

Bolu'nun bu konuda çok şanslı olduğunu, Bolu Belediye Başkanının kendilerine arsa desteği verdiğini dile getiren Yılmaz, "Bolu, yapımı devam eden ve 2015 yılında tamamlanacak tesisler ile birlikte hem sağlık hem de spor turizminin merkezi haline gelecek. Bu altyapı ile beraber biz, Katar Milli Takımından ve Avrupa'daki Barcelona'dan tutun, bütün futbol ve basketbol takımlarını ilimize davet edip, en güzel şekilde ağırlanabilecekleri bir altyapıya ulaşacağız. Bu noktaya ulaştığımız zaman da zaten Bolu, dünya çapında ünlü bir şehir haline gelecek. Bundan istifade eden turizmi de o noktaya doğru taşıyabilecek hale gelecek" diye konuştu. 

Yılmaz, gelecek yılın yatırım programına ekleyecekleri tesislerle birlikte Bolu'nun sporda kendi çapındaki şehirler arasında en iyi durumda olan kent haline geleceğini vurgulayarak, bakanlık olarak Bolu'ya yurt ve spor tesisleri anlamında toplam 134 milyon 888 bin liralık yatırım yapacaklarını ifade etti. 

- "TFF Başkanını Bolu'ya davet etmeyi düşünüyoruz"

Bir gazetecinin TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in kamp tesisi yapmak için Bolu'dan yer baktığını söylemesi üzerine Yılmaz, "Futbol Federasyonu Başkanını Bolu'ya davet etmeyi düşünüyoruz. Bolu'da Futbol Federasyonunun bir yatırımı, bir tesisinin olması hem milli takım kampları için hem de istifade edecek bütün kulüpler için hem de Bolu ve Türkiye için bir kazanç olacaktır. İki tane büyük şehrin arasında bulunan ve ulaşımı kolay olan Bolu, çok güzel bir hizmet verecektir. Biz bu konuda hazırız. İklimimiz, havamız, altyapımız, otellerimizle her şekilde Bolu hazır. Bunu taşıyabiliriz" şeklinde konuştu. 

Bolu belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Bolu'nun bir spor, üniversite ve turizm kenti olacağını vurgulayarak, "Takip edebildiğim kadarıyla dünyada, bir olimpiyatta olması gereken sporların tamamının planlandığı bir bölge yok. Bu, sadece Bolu'da var. Bin 900 dönüm olarak planladığımız alan şu anda 2 bin 200 dönüme çıktı. 'Bolu her türlü sporun kamp merkezi haline gelebilir mi, bu sayede de spor turizminden yeterli payı alabilir miyiz?' Bütün düşüncemiz bu" ifadesini kullandı.

Bolu belediyesi olarak gerekli planlamaları yaptıklarını ve tesis konusunda Gençlik Spor Bakanlığı ile özel yatırımcıları beklediklerine dikkati çeken Yılmaz, "Biz planlamayı yaptık ama içini dolduracak büyük tesisler var. Bunların hepsini belediye yapmayacak. Bu tesisler içinde belediyenin yapacakları olacak ama ana planlamayı tamamen Gençlik ve Spor Bakanlığı yapacak çünkü o onların işi" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com