Bölücülüğün siyasi ikizleri: BDP ve AKP

Bölücülüğün siyasi ikizleri: BDP ve AKP
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BDP ve AKP arasında bir fark kalmadığını söyledi.

 

Devlet Bahçeli, “Artık dürüstlük ve siyasi namus gereği kabul etmek lazımdır ki; BDP ile AKP arasında hiçbir fark kalmamış, bölücülüğün siyasi ikizleri bu vesileyle yüzeye çıkmıştır” dedi. Bahçeli, Bülent Arınç’ın Kürtlerin haklarının verileceği açıklamaları için de yorum yaptı. BDP ve AKP’nin Anayasal yollarla ‘bölücülüğü’ meşrulaştıracaklarını söyleyen Bahçeli, “Görüldüğü kadarıyla iktidar partisi, Meclis’teki siyasi bölücülerin misyonunu üstlenmiş; gizli ajandasındaki Kürtçülük ve azınlık başlıkları bu şekilde daha da açığa çıkmıştır. PKK’nın görüşleri ve kanlı yüzlerin zorlamaları AKP tarafından sahiplenilmiş, millet varlığının kutlu bağrına pimi çekilen nifak bombası adice yerleştirilmiştir” dedi.  

PKK’nın görüş ve zorlamalarının AKP tarafından sahiplenilmiş olduğunu vurgulayan Bahçeli, şunları ekledi:

“Bilhassa PKK’nın siyasallaşma sürecinde özne olan Kürt kimliğinin kabul edilmesine onay vermesi ve bununla birlikte tıpkı Başbakan’ı gibi bir bir saydığı alt kimlik gruplarına kültürel ve anayasal haklarını vereceklerini bildirmesi, şayet şuursuzca seslendirilen bir görüş değilse, hıyanetin adım adım ilerletilmesi olarak değerlendirilecektir.

Vatanın selameti, milletimizin birliği ve ilelebet yaşaması konusunda hiçbir katkısı, fikri ve fedakarlığı bulunmayan zevatın, dönemsel güçlerine dayanarak ganimet paylaşır gibi milli değerlerimizi peşkeş çekmesi yeni mandacılığın hangi kılıklara girebileceğini de göstermiştir.

Alt kimlik misyonerlerinin, bölücülük acentelerinin, etnik gurup şakşakçılarının ve yıkım koalisyonunun AKP’de buluşması aslında tesadüfi olmayıp tamamen planlı bir organizasyonun eseri ve neticesidir.

Herkes emin olmalıdır ki, MHP var olduğu sürece, hiç kimse vatan topraklarından pay alamayacak, federasyon ve demokratik özerklik özlemlerine ulaşamayacak, milli ve üniter devlet yapısını bozamayacak, aziz milletimizi dağıtamayacak ve Türkiye’yi yabancıların insafına terk edemeyecektir.

Milli uyanışı köreltmeye gayret eden istismarcı, bayağı ve küflenmiş kişilikler iki cihanda da rahat ve huzur yüzü göremeyecekler, milletimizin bedduaları peşlerini bırakmayacaktır.


Artık dürüstlük ve siyasi namus gereğince kabul etmek lazımdır ki; BDP’yle AKP arasında hiçbir fark kalmamış, bölücülüğün siyasi ikizleri bu vesileyle yüzeye çıkmıştır.”

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com