Bolu’da hayvan barınağı rezaleti

Bolu’da hayvan barınağı rezaleti
Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz, hayvan barınağındaki feci koşulları fotoğraflayanlara "Veririz birer köpek, alır giderler" diye gözdağı verdi

Bolu’da belediyenin hayvan barınağındaki köpeklerin dondurucu soğukta, kar altında boyunlarından zincirle bağlı halde beton zeminde yatırıldığına dair görüntüler facebook’ta yayımlanınca hayvan severler ayağa kalktı. Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) üyeleri, dün polis eşliğinde barınakta tespit yapıp savcılığa başvururken  Bolu Belediye Başkanı Alaattin Yılmaz “Konudan haberim yok” dedi ve Bolu’dakinin en ideal hayvan barınaklarından biri olduğunu öne sürdü. 

‘Şovmenlere gereken ders verilecektir’ 

Yılmaz, “Bakımsızlıktan ölen hayvanların durumu sizce de kötü değil mi?” sorusuna ise “İnsanlar da ölüyor... Siz hiç insan ölüsüne rastlamadınız mı? Bakımsızlıktan öldü diyemez kimse. Bakılacak kadar yiyecek içeceği en iyi şekilde veren Bolu Belediyesi’dir. Bolu şov yeri değildir. Şovmenlere de gerekli dersi vereceğiz” dedi. 
Bolu sokaklarından hayvanları “Şehir içindeki çocuklar okula giderken bunlardan çekiniyor” gerekçesiyle topladıklarını ifade eden Yılmaz, kısırlaştırılmış sahipsiz hayvanların yeniden alındıkları sokağa bırakılmasını isteyen 5199 sayılı Hayvan Hakları Yasası’nı hatırlattığımızda ise şu yanıtı verdi: 
“İnsanları, çocukları nereye göndereceğiz? Sokakta dolaşan köpeğe dünyanın hiçbir yerinde rastlamadım. Sokakta herkesin köpeği elinde sapıyla dolaşır. Çok sevenler varsa hepsine veririz birer köpek alırlar giderler.” 

Bolu Belediyesi hayvan barınağında skandal 

Cumartesi günü belediyenin Aşağısoku Mahallesi’ndeki barınağına giden HAYTAP üyeleri, içlerinden biri ölen köpekleri facebook’ta yayımlandı. Dün bir kez daha barınağa giden HAYTAP Basın Sorumlusu Şule Baylan zabıtanın demir kapıyı kapatarak hayvanların bulunduğu bölmelerin altına tahta yerleştirdiğini ve temizlik yaptığını söyledi. Baylan ve yönetim kurulu üyeleri, daha sonra polis eşliğinde içeri girerek bölmeleri görüntüleyebildi. Durumun bir gece öncesine göre nispeten iyi olduğunu ancak hâlâ büyük eksikler olduğunu vurgulayan Baylan, kısırlaştırılmış, küpeli köpeklerin de ‘yasaya aykırı olarak’ barınakta tutulduğunu vurguladı. Yasada sahipsiz hayvanların yerel yönetimlerce kısırlaştırılıp aşılanmaları, alındıkları ortama bırakılmaları isteniyor.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com