Bomba Böyle Patladı

Bomba Böyle Patladı
Hakkâri'de yol kenarına yerleştirilen uzaktan kumandalı bomba, sivil giyimli 2 astsubayın geçtiği sırada patlatıldı.

Hakkari'de askerlerin geçiş güzergahı olarak kullandıkları yol kenarına yerleştirilen uzaktan kumandalı bomba, iki askerin geçtiği anda uzaktan kumandayla patlatıldı. Bombaya kar yığını kalkan oldu ve iki asker saldırıdan yara almadan kurtuldu.

PATLAMA ANI İÇİN TIKLAYINIZ

Gece karanlığında yol kenarına yerleştirilen bombanın üzerine temizleme çalışması yapan iş makinesinin topladığ karları tesadüfen yığması faciayı önlerken güvenlik kamerası görüntüleri patlamadan sadece 30 saniye önce küçük bir çocuğun da aynı yerden geçtiğini gözler önüne serdi. Bir başka bombalı saldırı ise polislere yönelik yapıldı. Yine güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen patlama anında 6'sı polis 10 vatandaş yaralandı.

Yüksekova İpek Yolu Caddesi'nde askerlerin kışlaya gitmek için kullandıkları güzergaha kurulan tuzak bombalardan biri, uzaktan kumanda ile patlatılınca Piyade Yüzbaşı İbrahim Barış Yurtsever şehit olmuştu. Benzer tuzak bombalardan biri ise geçtiğimiz günlerde polisler için kuruldu. Bir işyerine ait güvenlik kamerasınca saniye saniye görüntülenen saldırıda yüzü bez parçası ile gizlenen bir örgüt üyesi, caddenin hemen bitişiğindeki ara sokağa gelip, elindeki bombayı altına yerleştiriyor. Ardından ise polise sapanla saldırı başlıyor. Bu nedenle polis tuzak kurulan caddeye geliyor. Ve o anda kulakları sağır eden bir patlama yaşanıyor. 6'sı polis 10 kişinin yaralandığı saldırının gerçekleştirildiği caddede 1 Şubat günü ise faciayı kar yığını engelledi. Yİne güvenlik kameralarınca kaydedilen görüntülere göre İpekyolu Caddesi üzerinde yol kenarına yine gece yarısı bomba yerleştiriliyor. Ancak sabah saatlerinde belediye görevlileri kar temizleme çalışması yapıyor. BU sırada bir vinç yoldan aldığı karları bombanın üzerine yığıyor. Gün boyu kar yığınının altında bomba olduğundan habersiz çoluk çocuk, kadın erkek çok sayıda vatandaş geçiyor. Saat 15.26'da ise bombaya doğru sivil giyimli astsubay oldukları öğrenilen iki asker yaklaşıyor. Tam bu sırada bomba uzaktan kumandayla patlatılıyor. Kar yığını şarapnel parçalarının askerlere ulaşmasını önlüyor ve iki astbubay şans eseri ölümden kurtuluyor. Patlamadan 15 saniye önce ise bombanın yanından 10 yaşlarında bir çocuk geçerken kameraya yansıyor.

Bombalı saldırı anlarını saniye saniye kaydeden kamlera görüntülerini inceleyen Hakkari Terörle Mücadele Polisleri bombacıyı yakalamayı başardı. Gözaltına alınan Mesut Ş. adlı bombacının Yüksekova'da Yüzbaşı İbrahim Barış Yurtsever'in şehit olmasına neden olan bombayı da hazırlayıp koyan kişi olduğu öne sürüldü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com