Bomba yüklü araç ele geçirildi

Bomba yüklü araç ele geçirildi
Bingöl'de 200 kilo patlayıcı madde yüklü araç ele geçirildi.

Bingöl'de dün gece bir felaketin eşiğinden dönüldü. Diyarbakır'dan gelen ve içinde 200 kilo patlayıcı bulunan bir araç son anda yakalandı. Bingöl Emniyet Müdürlüğü'nün aldığı bir istihbarat sayesinde büyük bir patlamanın önüne geçildi.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü kendilerine gelen bir bilgiyi değerlendirdi ve Diyarbakır'dan şehre giren bir araçta 200 kilo patlayıcı ele geçirdi. Patlatılmak üzere düzenekleri de hazır halde olan patlayıcılar 6 mutfak tüpü içinde amonyum nitratla desteklenmiş şekilde bulundu. Araç gece 23:00 sıralarında Genç ilçesi girişindeki 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı önünde jandarma tarafından durduruldu. Yapılan arama sonucu patlayıcılar bulundu.

Yetkililer, bombaların tahrip gücünün çok yüksek olduğunu belirterek, infilak ettirilmesi halinde yaklaşık bir kilometrelik alan içinde büyük etki yaratabileceğini söyledi. Polis ve Jandarma bölgede geniş güvenlik önlemleri aldı. Bingöl-Genç karayolu trafiğe kapatıldı. Emniyet Müdürlüğü bahçesine çekilen aracın içindeki düzenek etkisiz hale getirildi. Olayla ilgili soruşturma sürerken aracın sürücüsü gözaltına alındı, olayla ilgisi olduğu düşünülen başka bir araca el konulup şüpheli 4 kişi daha tutuklandı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com