Bomba yüklü araç İstanbul'dan çalınmış

Bomba yüklü araç İstanbul'dan çalınmış
Diyarbakır- Mardin kara yolunda içinde 150 kg A4 patlayıcı ele geçirilen otomobilin İstanbul'dan çalındığı, Diyarbakır'da plaka takıldığı belirlendi.

Otomobilin içinde olan bir teröristin kaçması üzerine ise Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Timleri, olayın yaşandığı bölgede köyleri ve mağaraları didik didik arıyor.

Teröristlerin Diyarbakır-Mardin kara yolu Sultan Şehmus yolu üzerinde bırakıp kaçtıkları 21 HC 582 plakalı Opel Corsa marka aracın İstanbul ilinden çalıntı, araca takılı bulunan plakanın ise Diyarbakır ilinden çalıntı olduğu tespit edildi. PKK/KCK terör örgütü adına Mardin'in Savur ilçesi kırsal alanında faaliyet gösteren bir grup örgüt mensubunun, işbirlikçileri vasıtasıyla bu aracı temin ettikleri ve patlayıcıları içine yerleştirdikleri anlaşıldı. 15 Şubat'ta bölgede sansasyonel bir eylem planlayan teröristlerin, hedef olarak bölgeden geçen askeri bir konvoyu hedef aldıkları öğrenildi.

PATLAYICI PATLAMAYA HAZIR OLARAK AYARLANDI

Ele geçirilen bomba yüklü otomobilde inceleme yapan Mardin Emniyet Müdürlüğü Bomba İmha Uzmanları patlayıcıların aracın bagaj kısmında kablo irtibatlı ve uzaktan kumanda ile bağlantılı olduğunu tespit etti. 2 adet LPG tankı ile 20 litrelik yağ tenekesi içerisinde elektrikli kapsül yerleştirilmiş vaziyette, yaklaşık 150 kg ağırlığındaki A4 ile güçlendirilmiş amonyum nitrat içeren patlayıcı maddenin patlamaya hazır olarak tasarlandığı belirtildi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com