Bombacıları yakalayan polislere ödül!

Bombacıları yakalayan polislere ödül!
Esenler’de, şüphe üzerine durdukları bir taksiden yanlarında bomba ile gezen sahte kimlikli iki şüpheliyi yakalayan 4 polis ödüllendirilecek.

Esenler’de Yüzyıl Köprüsü’nden müşteri alan taksici Abdullah Sönmez, saat 20.30 sıralarında içerideki kişilerden şüphelenen polis tarafından durduruldu. "Yunus" olarak bilinen motosikletli polis timinde görevli 4 polis araçta bulunanları aşağı indirerek kimliklerini kontrol etti.

POLİSİN DİKKATİ YAKALATTI
Yapılan ilk incelemede araçta bulunan kişilerin kimlik bilgilerinin normal olduğu ve polis tarafından aranmadıkları ortaya çıktı.

Ancak sahte kimlik üzerine kurs gördükleri belirtilen 4 polis memuru, zanlıların gösterdikleri kimliklerden birindeki ay yıldız ambleminin değişikliği fark ederek, kimliklerin sahte olduğunu tespit etti. Bunun üzerine takside bulunan iki kişi gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Bir süre sonra zanlıların yakalandığı taksici polisi arayarak araçta ön koltuğun altına saklanmış bir çanta bulduğunu bunun zanlılara ait olabileceğini söyledi.

SABIKALARI ÇIKTI
Polisi alarma geçiren bu ihbarın ardından taksi durağına giden polis ekipleri çantayı fünye ile patlattı. Çantadan 9 mm çapında bir tabanca ile, sefer tasının içine hazırlanmış bir bomba ile onu çalıştırıcak bir düzenek çıktı. Bunun üzerinde karakolda bekletilen iki zanlı, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından teslim alınarak Vatan caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Yakalanan zanlıların yasa dışı sol bir örgüte üye olmaktan kayıtları bulunduğu öğrenildi. Yetkililer yakalanan kişilerin sorgularının devam ettiği, bombayla nereye gittiklerinin, amaçlarının ne olduğunun anlaşılması için çalışmaların sürdüğünü belirttiler.

ÖDÜLLENDİRİLECEKLER
Öte yandan seyir halindeyken içindekilerden şüphelenerek aracı durdurup inceleme yapıp, kimliklerinin sahte olduğunu anlayarak zanlıları gözaltına alan ve belki de büyük bir faciayı önleyen polislere İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından ödül verilecek. Dikkatlerinden dolayı maaş taltifiyle ödüllendirilecek polislere ayrıca, uygulanan puan sisteminde en yüksek puan verilerek istedikleri Şube Müdürlüğünde çalışmaları sağlanacak.(SYK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com