Bombacının kimliği belli oldu

Bombacının kimliği belli oldu
Gaziantep'i kana bulayan bombalı aracı gönderen teröristin bir öğretmen olduğu belirlendi.
Gaziantep'te, 4'ü çocuk 9 kişinin öldüğü, 66 kişinin yaralandığı PKK saldırısında, bomba yüklü otomobili çekiciyle yola çıkaran kişi olduğu iddiasıyla gözaltına alınan M. H.'nin Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde bulunan Şair İbrahim Rafet İlköğretim Okulu'nda Müdür Başyardımcısı olduğu ortaya çıktı.
 
Siverek ilçe merkezindeki Şair İbrahim Rafet Caddesi'nde bulunan Şair İbrahim Rafet İlköğretim Okulu'nda geçen yıl Müdür Başyardımcısı olarak görevlendirilen M. H., Gaziantep'te meydana gelen saldırı sonrası Mersin'de gözaltına alındı. Bomba yüklü aracı çekiciye yüklettiren kişi olduğu iddia edilenşahsın bu suçlamayla gözaltına alınması, Siverek'te herkesi şoke etti.

Eşi de Diyarbakır'da öğretmenlik yapan 3 çocuk babası M. H.'nin çevresinde sakin bir kişi olarak tanındığını söyleyen meslektaşları ve kendisini tanıyanlar, Gaziantep'teki terör saldırısıyla ilgili gözaltına alınmasına şaşırdı.
 
Bayram tatili nedeniyle görev yaptığı okulundan ayrılan M. H.'nin yakın çevresine, Mersin'de yakınlarıyla bayramlaştıktan sonra üniversiteyi kazanan oğlunun kaydını yaptırmak için İstanbul'a gideceğini söylediği öğrenildi.
 
İDARİ İŞLEM BAŞLATILIYOR
 
Öte yandan izin süresi bitmesine rağmen görevine başlamayan ve bu yönde okul yönetimini bilgilendirmeyen M. H. hakkında idari soruşturma başlatılacağı belirtildi. Okul yönetiminin, M. H.'nin göreve başlamadığına ilişkin tutanak tutarak, idari soruşturma başlatılması için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuracağı da öğrenildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com