Bombacıyı ihbar mektubu yakalattı!

Bombacıyı ihbar mektubu yakalattı!
İstanbul Bayrampaşa'da toprağa gömülü olarak bulunan patlayıcıyla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı

İstanbul Bayrampaşa'da toprağa gömülü olarak bulunan patlayıcıyla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı. Teröristlerin hain planını, bir vatandaşın ihbar mailinin önlediği öğrenildi.
 
Herşey İstanbul Emniyetine gelen bu ihbar maili ile başladı: "İnternet kafede oturuyordum, iki kişinin bombalı saldırı için hazırlandıklarını duydum. Ben de Kürdüm lütfen bizi onlardan kurtarın."
 
40 KİŞİLİK EKİP 10 GÜN BOYUNCA BOMBACIYI ADIM ADIM İZLEDİ
 
Terörle Mücadele ekipleri hemen alarma geçti. 40 kişilik özel ekip kimliği belirlenen bombacıyı 10 gün boyunca adım adım izledi. Terörist bir gece Zekeriyaköy Demirciköy mezarlığında yattı. Bir gece de Taksim'de İstiklal Caddesinde eğlence mekanlarına gitti. Bu süre zarfında polis takipteydi. Teröristin Bayrampaşa'daki arazide yaptığı keşif ekipleri harekete geçirdi. Bombacı polis sorgusunda bilgi vermedi, çok az konuştu. Erol K.'dan elde ettiği bilgiler ışığında Bayrampaşa'da kazı yapan polis, toprağın 50 santimetre altına gömülmüş 12 kilo 990 gram A-4 plastik patlayıcıya ulaştı.
 
 "JAMMER ALGILAYICI" TUZAĞI
 
Bulunan patlayıcılarla ilgili bir ayrıntı varki tüyler ürpertici. Polisin ele geçirdiği bomba düzeneğinde "Jammer Algılayıcı" belirlendi. Bu sayede mekanizma bir sinyal bozucu yaklaştığında infilak edecekti. Kendisine yardım ve yataklık ettiği öne sürülen 3 kişiyle birlikte cezaevine gönderilen Erol K. mahkemede de susma hakkını kullandı. (ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com