Bombalı Tuzak Son Anda Fark Edildi

Bombalı Tuzak Son Anda Fark Edildi
Diyarbakır'da askeri araçların geçiş güzergâhına tuzaklanan 10 kilogram patlayıcıyı imha edildi..

Diyarbakır'ın Lice ile Kulp ilçelerini birbirine bağlayan karayoluna teröristlerce yerleştirilen tahrip gücü yüksek uzaktan kumandalı bomba, etkisiz hale getirildi. Şırnak Uludere'de meydana gelen patlamada ise bir korucu yaralandı.

Diyarbakır:

Askerlerin geçişi sırasında patlatılmak üzere Lice-Kulp karayolu kenarına gömülen ve uzaktan kumanda sistemi ile çalışan bomba dün öğlen saatlerinde karayolu kontrolü yapan askerler tarafından tespit edildi. Yolda farkedilen uzaktan kumandalı bombanın imha edilmesi için olay yerine giden bomba imha ekipleri, jamerler eşliğinde karayolunu trafiğe kapattıktan sonra bombayı fünye ile patlatarak etkisiz hale getirdi. 10 kilogram amonyum nitrat kullanılarak hazırlanan bombanın tahrip gücünün çok yüksek olduğu ve askerlerin geçiş yoluna döşendiği belirtildi.

Şırnak:

Şırnak'ın Uludere ilçesinde meydana gelen patlamada ise 1 geçici köy korucusu yaralandı. Yaralanan korucu helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alınırken, olayla ilgili savcılık soruşturma başlattı.

Hakkari:

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde de bir PKK'lı, güvenlik güçlerine teslim oldu. Bölücü terör örgütünün kamplarından kaçarak gelen PKK'lı, Hakkari'nin İran ve Irak'a sınır olan Şemdinli İlçesi'nde güvenlik güçlerine teslim oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com