Bonomo, New York Times'ta

Bonomo, New York Times'ta
Eurovision'da Türkiye'yi "Love me Back" şarkısıyla temsil eden ve 7. olan Can Bonomo New York Times ile bir söyleşi yaptı.

ABD'nin önemli gazetesi New York Times, canlı ve esprili Türk genci olarak nitelendirdiği Bonomo'nun korsana benzer giyindiğini ve İzmirli Sefarad Yahudi bir aileden geldiğini belirterek, "Bonomo, yarışmayı kazanamamasına rağmen Bakü'deki muhteşem sahnede en çok etkileyen şarkıcılardan biriydi" yorumunu yaptı.

Çılgınca değil

Bonomo, "Çılgın Eurovision deneyiminiz neydi?" sorusuna, Eurovision'un çok da çılgınca olmadığı ve tüm Avrupa'da çok abartıldığı yanıtını verirken, ABD'li sanatçılardan etkilenip etkilenmediği sorusuna yönelik ise, pop müzik dinlemediğini her zaman rock n roll tipinde bir adam olduğunu ifade etti.

Can Bonomo, kıyafetlerine ilişkin ilk performansında kendi kıyafetlerini giydiğini sadece Eurovision gibi resmi etkinliklerde tasarımcılarla çalıştığını söyleyerek, stilini "bir din ya da herhangi bir şey gibi spesifik değil ancak yumuşak etnik dokunuşlara sahip" şeklinde tanımladı.

ABD'de konser vermekten memnnun olurum

"Eurovision'dan sonra ne geliyor? Daha fazla İngilizce şarkı bekleyebilir miyiz? ABD'de bir konser vermeyi ister misiniz?" yönündeki sorulara yönelik Bonomo, ABD'de konser vermekten kesinlikle memnun olacağını belirtirken, şarkı sözleri konusunda, güçlü duygusal bir etkisi olan kendi sözlerini yazmak istediğini ve henüz İngilizce yazmak için hazır olmadığını ifade etti.

"TÜRK VE YAHUDİ DÜĞÜN MÜZİĞİNDE BİRÇOK ENSTRÜMAN ORTAK"

"Eurovision'u sizin müziğinizin Doğu Avrupa kökenli Yahudilerin geleneksel düğün müziği klezmeri hatırlattığı söyleyen bir grup Yahudi ile izledim. İzmir'de büyürken klezmer sizi müzikal anlamda etkiledi mi?" sorusuna Bonomo, "Türk müziği, klezmer müziği ile birçok enstrümanı paylaşıyor. Ancak, yaptığım müziği İstanbul müziği olarak tanımlamayı tercih ederim" yanıtını verdi. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin Festivali'nde Zeki Müren şarkıları söylendi20 Mayıs 2015 Çarşamba 13:38
 • Adana'da Yeni Türkü rüzgarı20 Mayıs 2015 Çarşamba 01:43
 • Türkan Saylan 5. Sanat ve Bilim Ödülleri sahiplerini buldu19 Mayıs 2015 Salı 18:28
 • Samsun'da Karadeniz Kitap Fuarı açıldı18 Mayıs 2015 Pazartesi 15:23
 • Kubat ve Folklorama büyüledi17 Mayıs 2015 Pazar 20:28
 • Gaziantep'te Mustafa Ceceli konseri17 Mayıs 2015 Pazar 20:13
 • Dünya Bale Yıldızları büyüledi16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:48
 • Kocaeli Kitap Fuarı açıldı16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:13
 • Prof. Dr. Berki: Estetik beğeni değeri yüksek bireyler yetiştirmemiz gerekiyor16 Mayıs 2015 Cumartesi 13:08
 • Adıyaman’da 'Kitap Günleri’16 Mayıs 2015 Cumartesi 12:48
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com