Bor madenimiz araçlara güç verecek!

Bor madenimiz araçlara güç verecek!
Türkiye rezervinin yaklaşık yüzde 70'i Kütahya'da bulunan ve “Yüzyılın madeni” olarak nitelendirilen bor madeninin önemi her geçen gün artıyor ve gelişen teknoloji sayesinde kullanım alanları gitgide genişliyor.

Türkiye rezervinin yaklaşık yüzde 70'i Kütahya'da bulunan ve “Yüzyılın madeni” olarak nitelendirilen bor madeninin önemi her geçen gün artıyor ve gelişen teknoloji sayesinde kullanım alanları gitgide genişliyor.
Otomativ katkı ürünleri sektörünün lider markası Double-Up, bor madeninin üstün özelliklerini ürünlerinin kalitesiyle birleştirerek çifte koruma sağlayan Bor Double'yi tüketicinin hizmetine sundu.
Otomotiv katkı ürünleri sektörünün lider markası, kaydırıcılık özelliğiyle şaşırtan yeni ürünüyle Türkiye çapındaki 8000 satış noktasında hızla yayılmaya devam ederken; bayi teşkilatına, nihai tüketicilerin bütçelerine ve ülke ekonomisine de büyük katkı sağlıyor.
Markanın Pazarlama Direktörü Füsun Ünüvar, Double-Up kalitesinde Türk tüketicisine sunulan ürünle ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Bor Double, katı yağlayıcılar sınıfındaki en etkili Nano yağlayıcı ürünlerden biri. İçerdiği nanobor partikülleriyle sürtünmeden kaynaklanan aşınmayı minimuma indiren, yakıt tasarrufu sağlayan ve bakım masraflarını azaltan ürün, markayı 10 yıldır takip eden tüketicilerimizden tam not alıyor.
Bir Türk ürünü olarak nano teknolojiyle üretilen ve yeni motorlarda da mükemmel işlev gören ürünün kullanıldığı araçlarda ileride zorunlu olarak meydana gelecek olan aşınmalar bugünden minimuma indirilmiş oluyor. Bunun sonucunda da ürünü kullanmayan bir araçla kıyaslandığında motor çok daha yeni, aşıntısız ve verimli kalıyor. Ayrıca motorların metal yüzeylerindeki kurumlanma, zift ve katran birikimleri engellendiği için; motor koruma altına alınarak ileriye dönük israf önlemiş oluyor.
Ürünün içindeki nanobor partikülleri; yüksek bedellerle satın alınan araçların motorlarının sürtünme ve aşınmadan kaynaklanan yıpranmasını azaltarak daha dayanıklı ve uzun ömürlü olmasını sağlıyor ve bunu gözle görülmeyen, kalıntı bırakmayan bir film tabakası oluşturarak gerçekleştiriyor.
Düşük sürtünme katsayısı özelliğinden dolayı aşınmanın vereceği zararlar minimuma inerken; motoru koruma altına alarak rektifiye ömrünü uzatmaya da yardımcı oluyor. Formülasyonundaki parçacıkların nano boyutta olması sebebiyle yağ kanallarının ve yağ filtresinin tıkanmasını önleyen ürünün etkisi, düzenli kullanımla artıyor.”
4 zamanlı benzinli, dizel ve LPG'li tüm motorlarda kullanılan ve yüksek ısı altında yapısı bozulmayan Bor Double'ın sağladığı diğer faydalar şu şekilde sıralanıyor:
Motor aşınmasının azalmasıyla, enerji kayıplarının önlenerek tasarruf sağlanması.
Motor randımanının maksimize edilmesi sonucunda sessiz ve sorunsuz çalışma.
Mükemmel ısı transferi yeteneği sayesinde ısı kayıplarının önlenmesi.
Motor yağından tasarruf.
Yüksek sıcaklıkta mükemmel yağlama.
Aşırı basınca karşı dayanıklılık.
Zararlı egzoz gazlarının salınımını azaltarak çevreyi koruma.

Bor Double kalitesinden vazgeçmeyen binlerce tüketici tarafından kullanılan bu ürün; araç sahiplerine maksimum fayda ve tasarruf sağlamaya devam edeceğe benziyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com