“Borç affı bekliyoruz”

“Borç affı bekliyoruz”
Kütahya Simav Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu, birikmiş vergi ve prim borçlarını yeniden yapılandırmaya yönelik çalışmanın, iş dünyasını rahatlatacak önemli bir adım olarak gördüklerini söyledi

Kütahya Simav Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Meclis Başkanı Raci Hazıroğlu, birikmiş vergi ve prim borçlarını yeniden yapılandırmaya yönelik çalışmanın, iş dünyasını rahatlatacak önemli bir adım olarak gördüklerini söyledi.
Benzer bir girişimi, özellikle kredi kartı borçları konusunda bankalardan da beklediklerini ifade eden Raci Hazıroğlu, hükümetin birikmiş vergi ve prim borçlarını yeniden yapılandırmaya yönelik çalışmalarının ış dünyasının istek ve beklentilerini çok büyük ölçüde karşıladığına vurgu yaparak,” . Küresel ekonomik kriz sonrasında, kamu idaresi ile reel sektörü barıştırmak ve beyaz bir sayfa açmak açısından böyle bir adım, ekonominin büyüme sürecini de kuvvetlendirecektir. STSO olarak; reel sektörü rahatlatan, müteşebbisi fabrikasına, tüccarı dükkânına döndürecek bu girişim için teşekkür ediyoruz. Söz konusu yapılandırma ile ilgili yasal çalışmanın, Meclis'ten ivedilikle geçmesini ve bu süreçte muhalefet partilerinin de yapıcı katkı sağlamasını bekliyoruz. Ayrıca benzer bir girişimi özellikle kredi kartı borçları konusunda bankalardan da bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com