Borç yapılandırılması anlatıldı

Borç yapılandırılması anlatıldı
Gediz Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Müdürlüğü, borç yapılandırması hakkında beldeleri dolaşarak vatandaşları uyardı.

Gediz Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Merkez Müdürlüğü, borç yapılandırması hakkında beldeleri dolaşarak vatandaşları uyardı.
Gediz Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürü Ahmet Hamdi Oktay, kamuoyunda Torba Yasa olarak bilinen 6111 Sayılı Yasa ile kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması hakkındaki yasanın verdiği imkanlardan vatandaşların yararlanması amacıyla ilgili kurumlarla işbirliği yaparak halkı uyardıklarını söyledi.
Gediz Esnaf ve Sanatkarlar Odaları ile Ziraat Odası Başkanlıklarına ziyaretlerde bulunulduğunu belirten Gediz Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürü Ahmet Hamdi Oktay, oda yetkililerine 6111 Sayılı Yasanın verdiği imkanlar anlatılarak vatandaşların bilgilendirilmesi için işbirliğine gidildiğini ifade etti.
Gediz Sosyal Güvenlik Kurumu Merkez Müdürü Ahmet Hamdi Oktay, 'Kütahya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Fevzi Gökçe ve İl Müdür Yardımcısı Necdet Eren ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda halkımıza bilgilendirme toplantısı yapılarak yasanın verdiği kolalıklar ayrıntılı şekilde anlatıldı. Ayrıca bu toplantının ardından Gediz Ziraat Odası Başkanı Ali Osman Aslan ile birlikte Eskigediz, Cebrail, Yunuslar, Akçaalan, Kayaköy, Yeşilçay, Yenikent ve Üzümlü Beldelerine gidilerek halkımıza yerinde bu torba yasa anlatılmış ve vatandaşlarımızın sosyal güvenlikle ilgili sorunları dinlenilerek bilgilendirilmişlerdir.
Gediz Merkez Müdürlüğümüze Kanunun kabul edildiği 25.02.2011 tarihinden 02.05.2011 tarihine kadar toplam 872 kişi yapılandırma için müracaat etmiştir. 4/b Bağ-kur yapılandırma tutarı 2.582.969 TL olmuştur' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com