“Borçlar için bir çalışma yapılmasını talep ediyoruz”

“Borçlar için bir çalışma yapılmasını talep ediyoruz”
Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan, 5.9 büyüklüğünde deprem yaşanan Simav'da yaklaşık 4 bin esnaf bulunduğunu belirterek, ''Esnafımızın bankalara ve Kredi Kefalet Kooperatifine olan borçları ve vergi borçlarından d

Simav Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Aydoğan, 5.9 büyüklüğünde deprem yaşanan Simav'da yaklaşık 4 bin esnaf bulunduğunu belirterek, ''Esnafımızın bankalara ve Kredi Kefalet Kooperatifine olan borçları ve vergi borçlarından dolayı bir çalışma yapılmasını talep ettik'' dedi.
Aydoğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede esnafın tamamına yakınını ziyaret ettiklerini ve depremden dolayı maddi zararlarının bulunduğunu belirlediklerini söyledi. Esnafın zararı konusunda şimdilik net bir miktar veremediklerini ifade eden Aydoğan, şöyle konuştu:
''Simav'da yaklaşık 4 bin esnaf var. İş yeri sahipleri çalışamıyor, evlerine gidemiyorlar. Birçok esnaf dükkanını açamadı. Çoluğuyla çocuğuyla arabalarının içinde oturuyorlar. Birçok arkadaşımızın dükkanlarında hemen hemen hiçbir şey kalmamış, çoğu harap olmuş. Bu durum 10-15 gün devam eder. Yetkililer bu konuda bir şey yapmalı.
Esnafımızın bankalara ve Kredi Kefalet Kooperatifine olan borçları ve vergi borçlarından dolayı bir çalışma yapılmasını talep ettik.
Birkaç güne kadar Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve ilçedeki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacağız. İlgili raporu hazırlayıp yetkili mercilere ve siyasetçilere sunacağız.''
Çoğunluğu üniversite öğrencisi olan gençler ise memleketlerine gitmek üzere Simav Otogarında bekleyişlerini sürdürüyor.
Öğrenciler, otobüs firmalarının yetersiz kaldığını öne sürerek, yetkililerin ulaşım sorununa çözüm bulmasını istedi. Ailelerinin merakla kendilerini beklediğini belirten öğrenciler, gece yarısından bu yana otogarda bulunduklarını söyledi.
Bu arada, Türk Kızılayı ekiplerince vatandaşlara öğle yemeği için sıcak çorba ve ekmek dağıtımına başlanan ilçede, eczanelerde yoğunluk yaşandığı, özellikle antidepresan ve ağrı kesici ilaç satışlarında artış görüldüğü bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com