Borçlu belediyelerin çöpünü transfer edilmeyecek

Borçlu belediyelerin çöpünü transfer edilmeyecek
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Çevre Hizmetleri Birliği'ne aylık işletme borcunu ödemeyen belediyelerin çöplerini transfer etmeyeceklerini bildirdi.Afyonkarahisar Çevre Hizmetler Birliği 11. Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Çevre Hizmetleri Birliği'ne aylık işletme borcunu ödemeyen belediyelerin çöplerini transfer etmeyeceklerini bildirdi.
Afyonkarahisar Çevre Hizmetler Birliği 11. Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban başkanlığında ilçe ve belde belediye başkanlarının katılımıyla Rehberlik ve Araştırma Merkezi Salonu'nda yapıldı.
Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Çoban, 8 milyon TL değerindeki Katı Atık Bertaraf Tesisi'ni 2008 yılında hizmete açarak çevreci belediye olduklarını ortaya koyduklarını söyledi.
Ancak, birliğe üye olan belediyelerin çöplerinin transferi yapılmasına rağmen, aylardır işletme bedeli ücretini ödemeyen belediyelerin olduğunu belirten Çoban, şu anda birliğin belediyelerden sadece faizsiz alacağının 2,5 milyon TL olduğunu kaydetti.
Afyonkarahisar Belediyesi olarak daha fazla ödeme yapamayacağını aktaran Çoban, 'Ben borcumu ödüyorum, onların ödemesi gereken parayı da ben ödüyorum. Hadise bu. Her ay müteahhide ödenen paranın yüzde 65'ini ben ödüyorum. Benimle beraber düzenli ödeyen belediye ve İl Özel İdare Müdürlüğü var. Onlara da ödeme yaptıkları için teşekkür ediyorum.' diye konuştu.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com