Borçluların faizi silinecek

Borçluların faizi silinecek
Standard Varlık, portföyündeki kredi borcunu ödemekte sorun yaşayanlar için Ramazan'da başlattığı kampanya ile borçluların tüm faizlerini silinecek!

Standart Varlık, portföyündeki 90 bin borçluya yönelik Ramazan'da başlattığı kampanya ile borçluların tüm faizlerini silerek, borçlarını ana para tutarı üzerinden 4 taksitte ödeme imkanı sunacak. Kampanya, 30 Ekim'de sona erecek.

Standart Varlık Yönetim A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamada, kurulduğu 2009 yılından beri sorunlu bireysel ve kurumsal kredilerin tahsilinde aktif rol oynayan şirketin, portföyünde bulunan 90 bin borçluya yönelik Ramazan ayında kampanya başlattığı belirtildi. Standart Varlık'ın 30 Ekim'e kadar sürecek kampanyası kapsamında, borçlularına tüm faizleri silerek, borçlarını anapara tutarı üzerinden 4 taksitte ödeme imkanı sunduğu, geçtiğimiz 18 ayda ise 15 bin borçlunun ödeme sorununu çözüme kavuşturduğu kaydedildi.

“2,2 MİLYON KİŞİ BANKALARA BORCUNU ÖDEYEMİYOR”
 
Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu'nun (BDDK) kredi ve kredi kullanımı şartlarına ilişkin tüzüğü yeniden derleme çalışmalarına hız verirken, Türkiye Bankalar Birliği'nin (TBB) de borçlanmanın sıkılaşacağı yönünde sinyaller verdiği hatırlatılan açıklamada, bu ortamda Standart Varlık'ın ise başlattığı kampanya ile borçlulara yeni bir çözüm sunduğu kaydedildi. Standard Varlık Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Tuncalı, yaptığı değerlendirmede, Temmuz ayı sonunda açıklanan rakamlara göre, bankaların tahsili gecikmiş alacakların oranının Aralık 2010'a göre yüzde 3.9'dan, yüzde 3.1'e gerilemesine karşın, günümüzde halen 2.2 milyon kişinin bankalara borcunu ödeyemediğinin altını çizdi. Tuncalı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki dönemde kredi borçlarının yeni kredi ve kredi kartları ile finansmanının zorlaşması gündemdedir. Bu noktada Standard Varlık olarak, bugüne kadar çeşitli nedenlerle borcunu ödeyememiş olan 90 bin borçlumuza, Ramazan ayında başlayan ve 30 Ekim'de sona erecek kampanyamızla borçlarını ana para üzerinden 4 taksitle kapatarak temizleme imkanı veriyoruz.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com