Borcu olanlar yandı!

Borcu olanlar yandı!
Citibank'a borcu nedeniyle 'tahsilciler' tarafından sorgulanan bir kişinin sağlam girdiği odadan tekerlekli sandalyeyle çıktığı iddia edildi.

Endonezya'daki olayı banka reddetti. Ancak yapılan inceleme sonunda 5 kişi tutuklandı. Citibank'ın Endonezya'daki faaliyetleri bir müşterisinin şüpheli ölümü nedeniyle zor günlerden geçiyor. ABD'nin The Washington Post gazetesinin haberine göre, Irzen Octa adlı müşteri, Citibank'a olan 5 bin 700 dolarlık borcu yüzünden “tahsilciler” tarafından sorgulandı. Mart ayı sonunda yaşanan olayda, sorgu odasına sağ salim girdiği ifade edilenOcta'nın daha sonra tekerlekli sandalye ile çıkması ise müşterinin işkence gördüğüne yönelik soru işaretlerini artırdı. Octa'nın birkaç hafta sonra ölmesi de dikkat çekti.

Kameralar incelendi

Banka, yaptığı iç soruşturma neticesinde Octa'nın şiddet görmediğini açıkladı. Ancak sorgu odasının dışındaki kameraların yanı sıra görgü tanıkları farklı bir fotoğraf ortaya koydu. Octa'nın odadan tekerlekli sandalye ile çıkmasının yanı sıra bir arkadaşı da Octa'nın yerde yatar bir şekilde bulduğunu ve burnunun kanadığını anlattı. Polis ise odayı kordon altına aldı. Citibank'a bağlı olmayan 5 kişi de “örgütlü şiddet ve ölümle sonuçlanan kötü muamele” suçlamasıyla tutuklandı. Bu arada, Merkez Bankası'nın Citibank'a yaptığı yönelik araştırma sonucunda “tahsilciler”le ilgili probleme dikkat çekerek bu kişilerin davranışlarının bankanın sorumluluğunda olduğunu belirtti.
 
350 milyon dolarlık dava
 
Citibank Endonezya'nın Müdürü Tigor Siahaan, Octa'nın “Doğal nedenlerle ölmüş olabileceğini” kaydetti. Octa'nın dul eşi Ronaldi bankaya 350 milyon dolarlık bir dava açtı. Citibank Başkan Yardımcısı Lewis B. Kaden, Octa'nın ölümünden “derin bir üzüntü” duyduğunu açıkladı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com