Borcunu ödemeyen oduncuya afişli tepki

Borcunu ödemeyen oduncuya afişli tepki
Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde doğalgaz tesisatı dönüşümü yapan esnaf, odun ticareti yapan alacaklısından tahsilat yapamayınca, vitrine astığı afişle tepkisini ortaya koydu.
Bir yıldır alacağını tahsil edemediğini belirten doğalgazcı, yasal yollara da başvuracağını duyurdu.
 
Firma sahibi Makine Mühendisi ve Belediye Meclis Üyesi Hüsnü Doğruoğlu, geçen yıl evinin tesisat dönüşümünü yaptığı odun-kömür satışı yapan esnafın bir yıl geçmesine rağmen borcunu ödememesi üzerine işyerinin camına üzerinde, 'Odun ve kömür satışı yapan bir esnaf, doğalgaz tesisatı yaptırdığı evinde kışı sıcak sıcak geçirdi. Fakat, bir yıldır işçiliğin, kombinin ve radyatörlerin parasını ödemiyor' yazılı afiş yapıştırdı. 
 
Hüsnü Doğruoğlu, Cama astığı duyuruya ilişkin gazetecilere yaptığı açıklamada, vitrindeki yazının reklam değil, gerçek olduğunu belirterek şöyle dedi:
 
"Abi dediğim bir esnafın, kardeşine yaptığı ekonomik kazığı protesto etmek için bu yola başvurdum. Köpek mi, İnsanı ısırınca haber olur? Yoksa İnsan mı köpeği ısırırsa haber olur? İnsan insanı kazıklarsa ne olur ? Ya da odun kömür satışı yapan, evini doğalgaza çevirip kışı sıcak sıcak geçiren ödemelerini yapmayan oduncu mu haber olur."
 
Borçlu oduncunun adını açıklamayan doğalgaz firması sahibi kaçınarak sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Dürüstlük ve doğruluğun bir erdem olduğunu unutmaya başladığımızı gördükçe, bir bunu esnaf abimin bana yaptığını yaşayıp görünce kahroluyorum. Günümüz ekonomik koşullarının İnsanlarımızı insanlıktan çıkardığını, kendisine yapılmasını istemediğini başkasına yaptığını ve üstüne üstlük utanmadan yalan söyleyip, kombi, radyatör ve ustalarımın işçilik emeklerini hiçe sayarak, o evde nasıl oturduğunu merak ediyorum. Hukuki mücadelemi örnek olsun diye önümüzdeki günlerde başlatacağım. Üzülerek söyleyeceğim, aklı ile boyu doğru orantılı çalışan bu abimiz, hukuk devletinde yaşadığımızı unutuyor olmalı. Lütfen, kendimize yapılmasını istemediğimizi, başkalarına yapmayalım."
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com