Börek alana kahvaltı promosyonu

Börek alana kahvaltı promosyonu
Yeni yıla sayılı günler kala Kütahya’nın Simav ilçesinde ürettiği börek ve unlu mamüllerin satışını yapan bir işletme satışlarını artırmak için ilginç bir yol buldu.

Yılbaşına kadar işletmesinden alışveriş eden herkese kura çektiren işyeri sahibi kazanan talihli müşterilerine maddi değeri 10 lirayı bulan kahvaltıyı bedava ikram ediyor.
4 Eylül Mahallesi Tevfik Fikret Caddesi numara 3’deki işyerinde su böreği, kıymalı, peynirli ve patetesli börek, açma ve poğaça türü unlu mamülleri üretip satışını yapan 13 yıllık börekçi ustası Yaşar Alptekin (34) satış öncesi müşterilerine kura çektiriyor. Kurada kahvaltı yazısını bulan müşterilerine maddi değeri 10 lirayı bulan ürünlerini çay ile birlikte bedava ikram ediyor.
Promosyonlu satış yaptığını işyerinin cemekanına bir kağıda yazdığı afiş ile halka duyuran Börekçi Yaşar Alptekin, promosyonlu satışların hem ürünlerine olan ilgiyi hem de satışları artırdığını söyledi.
Kuraya katılmak için müşterilerine herhangi bir ön koşul şartı koymadığını vurgulayan Alptekin, “ister 50 kuruşluk boğaça alsın, isterse 1 kilo börek alsın. Fark etmiyor. Kurada kahvaltı yazısını bulan herkese maddi değeri 10 lirayı bulan ürünlerimden istediğini çay ile birlikte anında ikram ediyorum” dedi.
Şimdilik yılbaşına kadar sürecek promosyonlu satışlarını vatandaşların ilgisi üzerine özel günlerde de devam ettirmek niyetinde olduğunu ifade eden Alptekin, “Simav’a 5 yıl önce Kastamonu’dan geldim. Çok şükür işlerim iyi. Ancak daha da iyi olması için aklıma böyle ilginç bir fikir geldi. Yılbaşı nedeniyle hayata geçirdim. Ancak bir anda ilgi odağı oldum. Özel günlerde de devam ettirmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Bu tür promosyonlu satışların ilçede börek sektöründe ilk kez kendisi tarafından uygulandığını dile getiren Alptekin, “Talihli isterse promosyon hakkını hemen kullanabiliyor, isterse başka bir zaman gelip kullanabiliyor” dedi.
Çekilişte kahvaltı promosyonu kazanan talihli Tuncer Başaran, “Bu gün kendimi şanslı günümde hissediyorum. Bedava kahvaltı kazandım. Şimdi hemen gidip talih kuşundan yılbaşı özel bilet almayı düşünüyorum” dedi.
Bir başka talihli Özkan Gök, “Ben kurayı börek yedikten sonra çektim. Kazanacağımı bilseydim kahvaltımı paralı yapmazdım. Ama hakkımı daha sonra kullanabileceğim söyleniyor. Daha sonra gelip bedava kahvaltı yapacağım. Çok güzel bir uygulama. Allah müşterilerini artırsın” şeklinde konuştu.
Kurada kazanamayan Rüstem Bilir, “Benim şensım zaten hiçbir yerde yoktur. Kazansaydım sevinecektim” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com