Borsa İstanbul'da "Borsa Muhabirliği Eğitimi"ni tamamlayanlar sertifikalarını aldı

Borsa İstanbulda Borsa Muhabirliği Eğitimini tamamlayanlar sertifikalarını aldı
İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle kurulan Finans Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin borsa muhabirlerine yönelik düzenlediği eğitimler, sertifika töreni...

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul ve Boğaziçi Üniversitesi iş birliğiyle kurulan Finans Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin borsa muhabirlerine yönelik düzenlediği eğitimler, sertifika töreni ile sona erdi. 

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı ve Finans Direktörü (CFO) Hüseyin Zafer’in katılımıyla düzenlenen sertifika töreninde basın mensupları sertifikalarını aldı. Sertifika töreninin ardından Borsa İstanbul Pay Piyasası Geliştirme Servisi Yöneticisi Güzhan Gülay tarafından Pay Piyasası Eğitimi gerçekleştirildi.

"Borsa İstanbul Borsa Muhabirliği Eğitimleri" kapsamında borsa muhabirleri, 11 Nisan – 16 Mayıs tarihlerinde, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Gözde Erhan Ünal, Boğaziçi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cenk Karahan ve Borsa İstanbul uzmanları tarafından Pay Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası, Borçlanma Araçları ile Endeks Veri ve Kıymetli Madenler/Taşlar Piyasası konularında eğitim alarak sertifika almaya hak kazandı.

Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Zafer, törende yaptığı konuşmada, borsanın, kamuoyunun yakından takip ettiği ancak son derece uzmanlık gerektiren konuları içinde barındıran bir alan olduğunu belirtti.

Piyasalardaki gelişmelerin doğru bir şekilde ve zamanında kamuoyuna ulaştırılması gerektiğini ifade eden Zafer, bu çerçevede basın mensuplarının borsa ve sermaye piyasaları konusundaki bilgi seviyesini artırmak amacıyla böyle bir eğitimi düzenlemeye karar verdiklerini dile getirdi.

Zafer, eğitim süresi boyunca Pay Piyasası, VİOP, Borçlanma Araçları Piyasası ve Endeks Veri ve Kıymetli Madenler Taşlar Piyasası hakkında gerek Boğaziçi Üniversitesi’nden gerekse Borsa İstanbul’da çalışan öğretim üyeleri ve uzmanlar tarafından eğitim verildiğini, muhabirlerin bu eğitimleri düzenli takip etmesinden dolayı  memnuniyet duyduklarını aktardı.

 Basın mensuplarından talep gelmesi halinde bu eğitimleri tekrarlamaktan büyük mutluluk duyacaklarını vurgulayan Zafer, eğitimleri tamamlayarak sertifika kazanmaya hak kazanan basın mensuplarını tebrik etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com