Borusan, Balnak'ı aldı

Borusan, Balnak'ı aldı
Borusan Holding şirketlerinden Borusan Lojistik, en büyük rakiplerinden Balnak'ı satın aldı.

Borusan Lojistik, Balnak'ı satın alarak 600 milyon dolarlık büyüklüğe ulaştı. Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, 2015'te 1 milyar dolarlık ciro beklediklerini söyledi.
 
Borusan Holding CEO'su Agah Uğur, lojistik alanındaki iki büyük oyuncunun güç birliğine gittiğini belirterek, "Bu alımla Borusan, 600 milyon dolarlık cirosuyla sektörün en büyük şirketi olacak" dedi.
 
Birleşmenin büyümeye de ciddi ivme kazandıracağını söyleyen Uğur, Borusan Lojistik'in bu sinerjiyle 2015 sonunda 1 milyar dolarlık ciro hedefi koyduğunu ifade etti. Yeni yatırımların da gündemde olduğunu anlatan Uğur sözlerini şöyle sürdürdü: "Stratejimizde sinerji yaratacağına inandığımız ve büyümemize ivme kazandıracak satın almalar yer alıyor.
 
4 BİN KİŞİYE İSTİHDAM
 
Balnak'ı satın almak da bu anlamda önemli bir adım. Borusan Lojistik bundan sonra yurtiçinde daha da güçleneceği gibi, yurtdışındaki varlığını da önemli ölçüde artıracak. Bu birleşme aynı zamanda ülkemizde lojistik sektörünün büyümesine de ciddi ivme kazandıracak." Türkiye'nin birçok lokomotif sektörüne hizmet sunan Balnak'ın 2011 cirosunun 200 milyon doların üzerinde olduğunu kaydeden Uğur, birleşme sonrasında ortaya çıkan şirketin 4 bin kişiye istihdam sağlayacağını belirtti. Balnak Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Aygüler de 1986'da Alman ortakla kurduğu Balnak'ın yıllar içinde sektörün önemli oyuncularından biri haline geldiğini belirtti.
 
MÜŞTERİ SAYISI 12 BİNE ULAŞTI
 
1973'te kurulan Borusan Lojistik 5 binden fazla müşteriye hizmet veriyor. 230 bin metrekarelik depolama alanı bulunan Borusan'ın Amerika, Hollanda, Cezayir, Ortadoğu ve Kazakistan'da altı şirketi var. 1986'da kurulan Balnak Lojistik ise İstanbul'un her iki yakasında yaklaşık 180 bin metrekarelik depoları yönetiyor. Müşteri sayısı 7 bini aşan Balnak, Borusan'ı 12 bin iş ortağı olan bir grup haline getirdi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com