Bosna Hersek Teşanj Belediye Başkanı Kütahya'da

Bosna Hersek Teşanj Belediye Başkanı Kütahya'da
Bir dizi çalışma ziyareti için Kütahya'da bulunan Bosna Hersek Teşanj Belediye Başkanı Fuad Susiç başkanlığındaki heyet İl Genel Meclisi Başkanı M. Şükrü Nazlı'nın daveti üzerine İl Genel Meclisini ziyaret etti. Kütahya ile Teşanj arasında kültürel

Bir dizi çalışma ziyareti için Kütahya'da bulunan Bosna Hersek Teşanj Belediye Başkanı Fuad Susiç başkanlığındaki heyet İl Genel Meclisi Başkanı M. Şükrü Nazlı'nın daveti üzerine İl Genel Meclisini ziyaret etti. Kütahya ile Teşanj arasında kültürel ve iş anlamında işbirliğinin gelişmesi için fikir alışverişine hazır olduklarını belirten Teşanj Belediye Başkanı Fuad Susiç, Kütahya'nın tarihi bir kent olduğunu da söyledi.
Meclis üyeleri ile de tanışan heyet adına Teşanj Belediye Başkanı Fuad Susiç meclise hitaben bir konuşma yaparak Meclis Başkanı M. Şükrü Nazlı'ya ve İl Genel Meclisi üyelerine mecliste kendilerine gösterilen sıcak ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Fuad Susiç iki Ülke arasında tarihe dayanan bir bağ olduğunu, Türkiye'de ve Kütahya'da bulunmaktan dolayıda çok mutlu olduklarını, kendilerini misafir değil bu coğrafyanın bir parçası olarak gördüklerini ifade etti.
İl Genel Meclisi Başkanı M. Şükrü Nazlı'da yaptığı konuşmada, Bosna Hersek'in Teşanj kendinden gelen heyeti, mecliste misafir etmekten büyük mutluluk duyduklarını, belirterek;“Sayın Başkan Fuad Susiç ve beraberindeki heyeti, kardeşlerimizi burada görmek ve ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyorum. Fiziki olarak ayrı ayrı devletler olsak da bizim tarihin derin köklerine dayanan kardeşliğimiz, birlikteliğimiz mevcut. Hiçbir şey bu hakikati gizleyemez, değiştiremez. Karşılıklı olarak ta sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bizler Türkiye olarak, bu Ülkenin birer ferdi olarak, bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Bosnalı kardeşlerimizin yanındayız. Onların yaralarını sarmaya, kentlerini imar etmeye her zaman devam edeceğiz. Ben bir kez daha kardeşlerimize evinize, baba ocağınıza hoş geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum.” dedi.
Bosna Hersek Heyetinde Teşanj Belediye Başkanı Fuad Susiç'in yanı sıra Bosna Hersek Diyanet İşleri Dış İlişkiler Daire Başkanı Mirsad Kalaycic, Teşanj Müftüsü Ömer Fuad Basiç ve Teşanj Diyanet İşleri Meclis Başkanı Edip Turaliç yer aldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com