Bosna Hersek ve Sırbistan'daki sel felaketi

Bosna Hersek ve Sırbistandaki sel felaketi
Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Güleç: "Bosna'da sel felaketine maruz kalan kardeşlerimizin mobilya ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Oturacak yerleri yok. Onun için Türk Kızılayı aracılığıyla '100 tır mobilya' organizasyonu başlattık"

BURSA (AA) - Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER), Bosna Hersek'teki sel felaketi mağdurlarına 100 tır dolusu mobilya yardımı yapılması için kampanya başlattı.

MOSDER ile İstanbul Ağaç Mamulleri ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye ile Bosna Hersek arasında tarihten gelen bağların, güçlü ilişkilerle sürdüğünü söyledi.

Sadece Bosna Hersek'in değil Balkanlar'daki diğer milletlerin, Kafkasya, Ortadoğu ve diğer coğrafyalardaki ülkelerin, sıkıntılı dönemlerinde yanlarında Türkiye'yi görmek istediğini vurgulayan Güleç, "Hükümetimizin özellikle uluslararası politikalarında nerede bir mazlum, nerede bir mağdur varsa maddi ve manevi bakımdan yanında olmasını takdirle karşılıyoruz" dedi.

Güleç, MOSDER olarak Türk Kızılayı ile iş birliğine gidip bir kampanya başlattıklarını dile getirdi.

Kampanyaya destek çağrısında bulunan Güleç, şöyle konuştu:

"Bosna'da sel felaketine maruz kalan kardeşlerimizin mobilya ihtiyaçları olduğunu biliyoruz. Oturacak yerleri yok. Onun için Türk Kızılayı aracılığıyla '100 tır mobilya' organizasyonu başlattık. Bu konuda mobilyacı arkadaşlarımızın desteklerini bekliyoruz. Mobilyaların en kısa zamanda Bosna'ya gitmesi gerekiyor. Onun için hızlı hareket etmemiz gereken bir konu. Tüm mobilyacılarımızı bu konuda destek vermeye davet ediyoruz.

Büyük Türkiye, güçlü Türkiye aslında yardım konularında belli olur. Gerçekten atalarımız da bizler de dünyada ne kadar mazlum olsa maddi yardımda bulunmuşuzdur. Diğer sektörler de zaten yardım ediyor. Türk Kızılayı bu konuda çok ciddi anlamda aktif ve hızlı hareket eden bir kuruluş. Onun için diğer sektörlerin de Türk Kızılayı ile iş birliği yaparak Bosna'daki insanların ihtiyaçları neyse yardım edeceklerini umuyor ve biliyoruz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com