Bosna Hersekli yerel yöneticilerden ziyaret

Bosna Hersekli yerel yöneticilerden ziyaret

Kütahya'nın Tavşanlı Belediyesi ile ''kardeş şehir'' ilişkisi kurmak isteyen Bosna Hersek'in Doboj Belediyesi heyeti, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'i makamında ziyaret etti.
Ze-Do kanton bölgesinde bulunan Doboj kenti Belediyesinin Uluslararası Dayanışma Forumu Yönetim Kurulu üyeleri Damir Sisic ve Muhammed Yaser Sabbagh, Güler ile yaptıkları görüşmede Tavşanlı ile kardeş şehir ilişkisi kurmak istediklerini bildirdi.
Müslüman Boşnakların yaşadığı 10 bin nüfusa sahip Doboj'un doğusunda mağdur durumda bulunan 360 yaşlı ve çocuğun bakımını üstlendiklerini belirten Sisic ve Sabbagh, ilçede kendilerine gösterilen yakın ilgiden dolayı Güler'e teşekkür etti.
Güler de Türkiye ile tarih bağı bulunan Bosna Hersek heyetini ilçede ağırlamaktan memnun olduklarını dile getirerek, heyetin Türkiye genelinde çeşitli kurumlarda bir dizi ziyaret gerçekleştirdiğini anlattı.
Tavşanlı'yı kardeş şehir olarak seçmelerinden ilçe halkı adına gururlandığını ifade eden Güler, konuk heyete porselen fincan takımı hediye etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com