Bosna Hersek'te Toplu Sünnet Töreni

Bosna Hersek'te Toplu Sünnet Töreni
Bosna Hersek'te, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Kültür Derneği organizasyonuyla 128 çocuk sünnet ettirildi.

SARAYBOSNA (A.A) - Bosna Hersek'te, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Kültür Derneği organizasyonuyla 128 çocuk sünnet ettirildi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve İstanbul Kültür Derneği öncülüğünde, Kakany, Bratunats ve Lokovats kentlerinde toplu sünnet merasimi düzenlendi. Programlarının düzenlendiği kentlerde yaşayanların yoğun ilgi gösterdiği sünnet törenlerine, Türkiye'den AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden Emir Cemal Beşkardeş de katıldı.

Milletvekili Korkmaz, Kakanj'daki toplu sünnet merasiminde yaptığı konuşmada, Bosna Hersek'e ilk kez geldiğini, ilk ziyaret ettiği yerin merhum Aliya İzzetbegoviç'in mezarı olduğunu söyledi. Aliya İzzetbegoviç'in mezar taşında yazan "Asla köle olmayacağız" yazısından çok etkilendiğini ifade eden Korkmaz, Türkiye'nin her zaman Bosna Hersek'i desteklediğini, bu desteğin devam edeceğini belirtti.

Emir Cemal Beşkardeş de İstanbul Kültür Derneği ile Bosna'da düzenledikleri 3. toplu sünnet programı olduğunu, bunu gelecek yıllarda da devam ettireceklerini ifade etti.

İstanbul Kültür Derneği Başkanı Feyza Tanok Şehbayratareviç de toplu sünnet organizasyonlarını 6 yıl önce başlattıklarını, bu kapsamda bugüne kadar 900 çocuğu sünnet ettirdiklerini kaydetti.

Bu yılki organizasyonda toplam 128 Boşnak çocuk sünnet ettirildi. Sünnet edilen çocuklar arasında 5 erkek kardeş ile 15-17 yaşlarındaki bazı gençlerin de bulunması dikkati çekti.

Kaynak: AA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com