Bosna Hersek'teki protestolar

Bosna Hersekteki protestolar
AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Füle: ''Bosna Hersek'in yeniden AB üyelik sürecini harekete geçirmesinin, sosyo-ekonomik sorunlar çözümü, yeni istihdam sahalarının oluşturulması ve ekonomik büyüme için en iyi yöntem olduğuna inanıyorum''

SARAYBOSNA (AA) – AB Komisyonu'nun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle, ''Bosna Hersek'in yeniden AB üyelik sürecini harekete geçirmesinin, sosyo-ekonomik sorunlar çözümü, yeni istihdam sahalarının oluşturulması ve ekonomik büyüme için en iyi yöntem olduğuna inandıkları'' mesajını verdi.

Füle, Bosna Hersek'te önceki hafta başlayan protestolara ilişkin, Bosna Hersek vatandaşlarına hitaben mesaj yayımladı.

Avrupa Birliği Bosna Hersek Delegasyonu'nun resmi internet sitesinde yayımlanan mesajda Füle, ülkedeki son gelişmeleri yakından takip ettiğini ve yaşananlar nedeniyle son derece endişeli olduğunu kaydetti.

Füle, ''Tuzla'nın, Saraybosna'nın ve tüm diğer kentlerin sesini duyup duymadığımız konusunda endişeniz olmasın. Pazartesi (yarın) yeniden Saraybosna'ya geleceğim. Bosna Hersek, AB ülkeleri için önemlidir'' ifadelerini kullandı.

"Bosna Hersek vatandaşlarının daha iyi sosyo-ekonomik koşullar, yolsuzlukla mücadele, yeni istihdam olanakları, kamu fonları ve özelleştirmelerin yönetiminde şeffaf olunması için protestolara başladığını" savunan Füle, diğer bölge ülkelerinin ve bazı AB ülkelerinin de benzer sorunlarla yüzyüze olduğuna işaret etti.

Bosna Hersek'in düşüşten kurtularak, Dayton'dan AB'ye uzanan köprüden geçmesine yardımcı olmak için çalışmaya devam edeceğini belirten Füle, mesajında, ''Bosna Hersek'in yeniden AB üyelik sürecini harekete geçirmesinin, sosyo-ekonomik sorunlar çözümü, yeni istihdam sahalarının oluşturulması ve ekonomik büyüme için en iyi yöntem olduğuna inanıyorum. Vatandaşların iyiliği ve işleyen bir devlet, ortak amacımız'' ifadelerine yer verdi.

İki günlük Saraybosna ziyaretine yarın başlayacak olan Füle, Bosna Hersekli siyasi liderlerle bir araya gelerek ülkedeki son gelişmeleri ele alacak.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com