Bosna-Türkiye Maçında Şike İddiası!

Bosna-Türkiye Maçında Şike İddiası!
Bosna Hersek'in önemli gazetelerinden ''Dnevni Avaz'', 2010 Dünya Kupası ön elemeleri kapsamında oynanan Bosna-Hersek-Türkiye maçında, ''Bosna'nın yenilmesi için Teknik Direktör Miroslav Çiro Blajeviç'e 500 bin avro teklif edildiğini'' iddia

Dnevni Avaz gazetesinin spor sayfasında, Avrupa'da ve Bosna-Hersek'te futbolda ''mafyanın'' etkisi başlıklı haber yer aldı.

''Blajeviç para değil, zafer istedi'' şeklinde sunulan haberde, 2010 Dünya Kupası ön elemeleri kapsamında Zenica'da 9 Eylül 2009'da oynanan ve 1-1 beraberlikle sonuçlanan Bosna-Hersek-Türkiye A milli takımları karşılaşmasına yer verildi. Haberde, maç öncesinde polis yetkililerin karşılaşma öncesi telefon görüşmelerini dinlediği iddia edildi.

Avrupa genelinde ''futbolda bahis iddialarıyla'' ilgili yürütülen soruştarma kapsamında, Bosna-Hersek A Milli Takımı Teknik Direktörü Miroslav Çiro Blajeviç'in de ifade vermek üzere emniyete gittiği hatırlatılan haberde, bu ifadenin Türkiye-Bosna-Hersek maçıyla ilgisi olduğu öne sürüldü.

Teknik Direktör Blajeviç'in, görüşlerine de yer verilen haberde, her iki takım için büyük önem taşıyan karşılaşmayı Türkiye'nin kazanması için, Blajeviç'in kendisine ''futbol mafyası'' tarafından 500 bin avro teklif edildiğini söylediği kaydedildi.

Blajeviç'in, ''Ben para değil, zafer istedim. Bosna ile Türkiye arasındaki maçın sonucu mafyanın zevkine göre olmadı'' ifadesine yer verilen haberde, ''Blajeviç'in paraya ve zafere ulaşamadığı, ancak beraberlikle sonuçlanan maçın Bosna Hersek'in yararına olduğu, ve milli takımla tarihi başarıyı elde ettiği'' şeklinde yoruma yer verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com