Boston bombacılarından biri öldü, diğeri kaçtı

Boston bombacılarından biri öldü, diğeri kaçtı
ABD'de hafta başında düzenlenen Boston Maratonu saldırısının şüphelilerinden biri, polisle girdiği çatışma sonucunda öldü.
FBI'ın görüntülerindeki "beyaz şapkalı şüpheli" kaçtı. Kaçan 19 yaşındaki şüphelinin adı Dzhokhar A. Tsarnaev olarak açıklandı. Amerikan basını, şüphelilerin, Türkiye'den giden Çeçenler olabileceğini öne sürdü.
 
Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nün (MIT) kampüsünde bir polisi öldürdükten sonra Boston kent merkezine 10 dakika uzaklıktaki Watertown kasabasında güvenlik güçleriyle çatışmaya giren şüphelilerden biri vuruldu. 

 
Polis, hastanede hayatını kaybeden şüphelinin, dün gece FBI'ın yayınladığı Boston Maratonu görüntülerdeki siyah şapkalı kişi olduğunu belirtti.
 
Diğer şüphelinin peşine düşen ve Watertown sakinlerine, evlerinden dışarı çıkmamaları için uyarıda bulunan Massachusetts eyalet polisi, kasabada "kapı kapı" arama yapacaklarını açıkladı. Boston'daki tüm otobüs ve tren seferleri durduruldu.
 
Kaçan şüphelinin isminin Dzhokhar A. Tsarnaev olduğu açıklandı. Massachusetts'in Cambridge kentinde yaşayan Tsarnaev'in 19 yaşında olduğu belirtildi.
 
Şüphelilerin, benzin istasyonunu soyduktan sonra üniversitede polisle çatışmaya girdiği ardından çaldıkları bir arabayla Watertown'a kaçtığı belirtildi.

 
 
 
FBI dün gece geç saatlerde, pazartesi günkü patlamalarda Uluslararası Boston Maratonu'nu kana bulayan saldırıyı gerçekleştirdiği tahmin edilen iki kişinin video ve fotoğraflarını yayınlamıştı. FBI, kimlikleri tespit edilemeyen iki şüpheli hakkında daha fazla
 
Fotoğraftaki şüphelinin polis tarafından çırılçıplak soyulduktan sonra gözaltına alındığı ancak saldırılarla bağlantısı olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldığı bildirildi.
bilgi edinebilmek için kamuoyundan yardım istemiş ve bu kişilerin "silahlı ve son derece tehlikeli" olduğunun tahmin edildiği açıklanmıştı.
 
KAMPÜSTE BİR POLİS ÖLDÜ
 
ABD'nin en prestijli üniversitelerinden MIT, bu sabah saatlerinde, internet sitesinden ve Twitter hesabından kampüste “silahlı aktif birinin” olduğunu duyurmuş ve öğrencileri odalarında kalmalarına ve kesinlikle dışarı çıkmamalarına dair uyarmıştı.
 
Okulda görevli bir polis memuru, şüpheliler tarafından vurularak öldürülmüştü.(SNK)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com