Boston bombacısına idam yolu

Boston bombacısına idam yolu
Boston Maratonu'nda meydana gelen bombalı saldırıyı gerçekleştiren Çeçen asıllı Cevher Tsarnayev için idam istenmesi yönünde talimat verildi

ABD Adalet Bakanı Eric Holder, geçen yılki Boston Maratonu sırasında düzenlenen bombalı saldırıdan yargılanan Çeçen asıllı Cevher Tsarnaev için idam istenmesi yönünde savcılara yetki verdiğini açıkladı.

Holder açıklamasında, "Konuyla ilgili bulguların gözönünde bulundurulması, tüzüğün uygulanabilirliği ve savunma vekilliğinin önerisiyle, ABD'nin bu konuda idam cezası arayacağına karar verdim" ifadesine yer verdi.

Bu durumda, aralarında terörizm ve kitle imha silahı kullanmanın da yer aldığı 30 ayrı suçu işlediği iddiasıyla tutuklu yargılanan Tsarnaev'in suçlu bulunması halinde idam cezası gündeme gelecek. Geçen yaz ilk defa hakim karşısına çıkan Tsarnaev, mahkemede kendisine yöneltilen suçlamaları kabul etmemişti.

Boston'da 23 bin kişinin katılımıyla düzenlenen Boston Maratonu'nun bitiş çizgisi yakınlarında 10 saniye arayla patlayan iki bomba, 3 kişinin ölümüne, 260'tan fazla kişinin yaralanmasına neden olmuştu. Saldırının ardından düzenlenen operasyonlarda, şüpheli Tamerlan Tsarnaev öldürülmüş, kardeşi Cevher Tsarnaev ise ağır yaralı olarak yakalanmıştı. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com