Boston saldırısı aydınlanamayabilir!

Boston saldırısı aydınlanamayabilir!
3 kişinin hayatını kaybettiği Boston Maratonu saldırılarının şüphelilerinden biri cuma günü polisle girdiği çatışmada hayatını kaybetti, diğerinin ise durumu kritik. Boston polisine göre, belki de saldırıların aydınlatılması için gerekli olan sorgu hiç ya
Patlamalardan beş gün sonra Tamerlan Tsarnaev polisle girdiği çatışmada hayatını kaybetti. 
 
Boston'daki saldırıların diğer şüphelisi 19 yaşındaki Dzhokhar Tsarnaev ise  yaralı olarak götürüldüğü hastanede tedavi altında. 

 
Polisin Watertown'daki operasyonla ilgili termal kamera görüntülerini yayınladığı Tsarnaev'in nasıl yaralandığı belli değil. Ancak durumu kritik. 
 
Geçen hafta meydana gelen patlamalar nedeniyle, biri 8 yaşında bir çocuk, 3 kişi hayatını kaybetmişti.
 
Polis yetkililerine göre, eğer izleri bulunmasaydı patlamaların şüphelisi iki kardeş, daha fazla saldırı düzenleyebilirdi.
 
Zira, yanlarındaki çok sayıda ev yapımı bomba ve 250'den fazla kullanılmamış mermi buna işaret.  Saldırıların sorumlusu olduğu düşünülen Çeçen kardeşlerin olayı yalnız planlayıp, gerçekleştirdiği düşünülüyor.
 
26 yaşındaki abi Tamerlan'ın, kardeşi üzerinde etkisinin büyük olduğu görüşü hakim. 
 
Yaklaşık 10 yıldır Amerika'da yaşamalarına rağmen Tamerlan'ın Rusya'nın güneyindeki Dağıstan'da kaldığı 6 ay büyük bir soru işareti.
 
Tamerlan Tsarnaev, 2011 yılında FBI tarafından radikal gruplarla bağlantısı olabileceği düşüncesiyle sorgulanmış da. Ancak endişe verici bir durum tespit edilmediği için dosya kapanmış.
 
Anneleri oğullarının suçlu olduğu görüşünde değil.
 
Anne Zubeidat Tsarnaev, "Amerika'yı bilmiyorsunuz. Orası sahtekar bir ülke. Bir kişiye iftira etmeleri gerekirse, ellerinden gelen herşeyi yaparlar. Küçük işlerde büyük oyunlar oynarlar. Amerika'nın ne olduğunu ve ne istediğini anlamıyor musunuz?" dedi.
 
Tsarnaev telefon bağlantısında eşinin Amerika'ya gidip, olayı araştıracağını ve oğullarını savunacağını söyledi.
 
Baba Anzor Tsarnaev ise "Onlarla ilgili şüphelerim olsaydı, Amerika'ya yollamazdım" dedi.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com