Boston'un masum zanlısı ölü bulundu

Boston'un masum zanlısı ölü bulundu
Boston saldırısı sonrasında yanlış kişileri hedef gösteren, bilgileri yanlış yayınlayan medya ve sosyal medya sınıfta kaldı.
Boston saldırısı sonrasında yanlış kişileri hedef gösteren, bilgileri yanlış yayınlayan medya ve sosyal medya sınıfta kaldı. İngiltere’de yayımlanan The Guardian gazetesi, saldırıdan sonra internetin ve Amerikan medyasının, ‘bomba sayısının iki yerine dört olduğu’, ‘Boston kütüphanesinin de hedef alındığı’ gibi yanlış bilgilerle dolduğunu yazdı.

New York Post gazetesi halkı yanlış bilgilendiren basın kuruluşlarının başında geldi. Gazete ilk sayfasında olayla ilgisi olmayan iki kişinin fotoğrafını şüpheliler olarak yayımladı.

CNN henüz saldırganlar yakalanmadan önce, bir kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Boston Globe ve ABD merkezli haber ajansı AP de aynı hataya düştü. Dün de saldırıdan sonra twitter’da yanlışlıkla hedef gösterilen Hint kökenli Sunil Triphati’ye ait olduğu düşünülen bir ceset bulundu. Rhode Island eyaletindeki bir nehirde bulunan cesedin 16 Mart’tan bu yana kayıp olan Tripathi’ye ait olup olmadığı incelemelerden sonra anlaşılacak.
 
ABD AİLEYİ SORGULUYOR
 
Ancak polis, ihtimalin yüksek olduğunu, gencin şüpheli gösterilmesinin de ölümde payı olabileceğini açıkladı. Tripathi’nin ailesi de twitter’da ‘teröristin anne ve babası’ olarak ilan edildi. Brown Üniversitesi’nde felsefe okuyan Tripathi’nin ailesi genç adamın ortadan kaybolmadan önce depresyonda olduğunu belirtiyor.
 
ABD’nin Moskova Büyükelçiliği’nden bir heyet ise saldırıyla ilgili şüphelilerin ailesiyle görüşmek üzere Dağıstan’a gitti. Diplomatlardan oluşan heyet, Boston Maratonu saldırısının şüphelileri Çarnayev kardeşlerin ailesini sorgulayacak.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com